انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 23) آیا من دارای فکر باز و متمایل و آموزش پذیر هستم؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
23) آیا من دارای فکر باز و متمایل و آموزش پذیر هستم؟
اين پاسخ و توضيح فقط نقطه نظر شخصي دوست بهبودی است براي تفهيم پرسش:
«ما به این باور رسیدیم که ممکن است راه حلی برای مشکلمان وجود داشته باشد. کلید آن صداقت ، روشن بینی وتمایل بود.»
(قدم در عمل 1)
«تغییر نگرش وپرورش روشن بینی و افزایش درستکاری به ما این امکان را داد تا آموزش پذیرشویم.» (قدم در عمل 1)
وقتی خود را آماده آموزش می کنیم در واقع فروتنی را پیشه کردیم. و همچنین تمایل و روشن بینی را در خود آغاز کردیم.
آیا خواستار بهبودی و آرامش و جبران خسارتها هستم؟
به خسارتهایی که به خود و زندگی دیگران زدیم لحظه ای فکر کنیم. شاید خیلی حالمان دگرگون شود. با پاکی و بودن در مسیر بهبودی کمترین کاری که می کنیم اين است كه دیگر خسارت را متوقف می کنیم و همین خودش قسمتی از جبران خسارتهاست. ما مسلما در طی این مسیر بدون اینکه خود متوجه شویم بعضي از خسارتها را جبران می کنیم.
آیا من تمایل دارم که به گروه تعهد بدهم و جوابگو باشم و احساس تعلق و مسئولیت پذیری به گروه را دارم؟
این یعنی میزبان بودن و اشتیاق برای بهبودی و بودن یک پایه در گروه. وقتی عضوی از یک گروه باشیم برای بهبودی و رشد آن تلاش میکنیم اما اگر فقط یک عضو خارجی باشیم و مهمان باشیم نه از این گروه بهره ای مفید می بریم و نه بهره ای می رسانیم.