انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 17· آیا از اینکه کمبودهای من بلافاصله بعد از درخواستم برطرف نشده اند دچار بی حوصلگ
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا از اینکه کمبودهای من بلافاصله بعد از درخواستم برطرف نشده اند دچار بی حوصلگی شده ام ؟ یا اینکه اطمینان داردم هر وقت که خدا بخواهد انها را برطرف خواهند کرد ؟

اعتماد وایمان هرگز برای کار کرد این قدم کافی نمی باشد نیاز است که صبر وحوصله را نیز تمرین کنیم حتی اگر مدتها ست که در خواست کردیم که کمبودهایمان برطرف شود می گذرد باز هم باید صبر وحوصله داشته باشیم در واقع ممکن است بی حوصلگی یکی از نواقص ما باشد ما می توانیم به زمانی که نیاز است که صبر کنیم به عنوان یک هدیه نگاه کنیم
گاهی آری ولی وقتی به ایمان خودم سر میزنم و اصل روحانی صبر را تمرین و درک و اجرا میکنم و فقط برای امروز و هر روز از او میخواهم که کمبودهای اخلاقی مرا برطرف نماید از او میخواهم همین صبر و حوصله ام را نیز برطرف کند تا انسانی صبورتر تسلیم تر و با حوصله تر گردم تا آن شوم که او میخواهد همین و بس

می خواهم و تمایل دارم که خداوند کمبودهای اخلاقی مرا برطرف کند ،اما زمان می خواهد تمرین ،باید به نیروی برترم اطمینان داشته باشم و سعی خودم را بکنم و نا امید نشوم بی حوصله نشوم و تمایل را همیشه حفظ کنم ،درخواست هایم از خداوند به شرط انجام سهمم به وقتش بر آورده می شود .بعضی از نواقص و کمبود ها دورتر بر طرف می شود .جنگیدن با کمبود و نقص اوضاع را بدتر می کند
قدم هفتم باز کردن دری دیگر از بهبودی است و به من کمک میکند تا سایر چالشهای زندگیم را شناسائی کنم. توقف روی رفتارهای گذشته و یا بیحوصلگی یا حتی کم صبری و رد کردن خپد از مشخصات بیماری من بوذه است، انجام تغییرات محتاج زمان بود اما من در دور اول کارکرد قدمها این حرفا حالیم نبود و پس از برطرف نشدن حالم بد میشد و فکر میکردم من قرار است برطرف کنم!در صورتیکه خداوند قرار است برطرف کند و من باید ۳ قدم اول را در مورد ۷ به کارگیرم
17_زمانیکه دچاربی حوصلگی میشویم یعنی ازتعادل خارج شده وبامرضمان داریم زندگی میکنیم که این مورد باعث میشودنسبت به قدمهاوجلسات ومسیربهبودی وفرآیندایمان آوری بی تفاوت شویم وبدتراینکه اززیرچتراصول روحانی فروتنی وصبر وتسلیم هم خارج میشویم.
من اطمینان دارم که خداوندبمن کمک میکندوراه رابمن نشان میدهدکه چگونه ازالگوهای رفتاری غلط استفاده نکنم وراه ومسیردرست راپیداکنم من فقط بایدحرکت کنم واین مسیر رابا امیدوایمان وصبر، وتسلیم وار ادامه دهم نبایدصبروامیدم راازدست بدهم وبایددر راستای این باوراقدام وعمل داشته باشم وازسر راه خداوندکناربروم ودست ازخودخواهی وخودمحوری هایم بردارم دنبال چراهانباشم بلکه چگونگی هارا دنبال کنم درمسیردرست باشم درست رفتارکنم ودست ازکنترل وقضاوت وسرزنش خودم ودیگران بردارم خودآزاری ودیگرآزاری نکنم تاخداوند کارش رابه وقتش انجام دهد من باید بااصل روحانی صبر زندگی کنم بایدشرایط موجودم رابپذیرم وظرفیت خودم رابالاببرم تاخداوندهم کمکم کرده وکمبودهایم راباصلاح خودش برطرف کند.من بخداوندقلبا اعتماددارم.?