انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 8· چرا تغییر رفتار تنها ، برای جبران خسارتی که زده ام ، کافی نخواهد بود ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· چرا تغییر رفتار تنها ، برای جبران خسارتی که زده ام ، کافی نخواهد بود ؟
تغییر رفتار و معذرت خواهی درست است که مفید واقع میشود اما کافی نیست.من در قدم 8میبایست لیستم را اماده کنم تا در9 با کمک راهنما درصدد جبران بیایم

تغیر رفتار درقدم هشتم ونهم جهت بهبودی شخصی می باشد که لازمه جبران خسارت می باشد اما در نهایست جبران عملی ازار وخسارتهای مالی واحساسی وعاطفی تنها با تغیر رفتار ما جبران نخواهد شد
مگر اینکه به طور کامل نمامی خسارتهای به صورت کامل وتمام وکامل جبران گردد.
به ندرت اتفاق می افتد که ما جبران خسارت مالی نداشته باشیم ، چه به کسانی که از آنها دزدی کرده باشیم ، چه به کسانی که از آنها پول قرض کرده ایم و هرگز پس نداده ایم ، چه به مغازه ها و اماکن کسب ، چه به بانکها یا مؤسسات مالی . ما می دانیم که جبران خسارت از اینها به معنی محروم شدن از مبلغی پول است که ترجیح می دهیم برای خود نگه داریم . ممکن است مدتی طول بکشد تا ما قدر ، رهایی عمیقی که پس از خلاص شدن از شر اینگونه بدهکاریها احساس خواهیم کرد را بدانیم و به همین طریق قدر تمایل به جبران خسارت را . درخواست کمک از نیروی برتر جهت پیدا کردن تمایل برای جبران خسارت نیز به ما کمک خواهد کرد .
تغییر رفتار یک قسمت از جبران خسارت است ولی باید خسارات قابل جبران را جبران کرد مگر اینکه طرف مقابل ببخشد ویا لینکه جبرانش خسارت جدی را وارد کند .باید شرایط کاملا آماده باشد مثلا اگر مالی است عین مال را همراه داشته باشی . تغییر رفتار و گفتار نشانه عمل کرد است .که با کارکرد قدم ها ما کسب میکنیم

تغیر یعنی چه یعنی عمل وبه ندرت کسی تغیر کرده خیلی کم بقیش شعار دادنه و.اين ها همه اش لازمه تغیر درونی شخصی است وامادئه شدن کار راحتی نیست من نمی دانم بعضی ها از شرایط صحبت می کنن که اصلا باهاش ربرو نشده اند ایا روبرو شد ه اید .چیزی که امروز من عمل کرده ام را می نویسم نه چیزی که در جلسات صحبت می کنن ومن یاد گرفته ام
8_جبران خسارت یعنی ویرانی هایی راکه ببار آورده ام دوباره ترمیم کنم بدون هرگونه توقع وخودمحوری وخرابی هایی راکه باعث شده ام رابازسازی کنم بدون هرگونه خشم وعصبانیتی،ودیگر مرتکب این اعمال ورفتارنشوم وخسارت جدیدی ببارنیاورم.
تغییررفتارشایدبرای جبران خسارت از خودم ویاشروع حرکت برای جبران خسارت از دیگران بدردبخورد،ولی برای جبران خسارت واقعی به چیزی بیشتر ازعذرخواهی و تغییررفتارنیازاست .
برای اینکارتمایل واقدام وعمل در راستای خساراتی که زده ایم لازم است.
بخاطرتعهدی که نسبت به بازیابی خودمان داریم کارهایی که برای بازیابی مان لازم است رابایدانجام دهیم .اصول روحانی برنامه ما جداکردنی نیست وفقط درقدم دوم است که میشود تظاهر به ایمان آوری کرد .تغییر رفتار دراینجا باید باعملکردمثبتمان توأم باشد.
عذرخواهی وتغییررفتارقسمتی از پروسه جبران خسارتهای ما میباشد.
جبران خسارتهای ما بایدهماهنگ باشد با خساراتی که وارد کرده ایم.?