انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 18· آیا احساس همدلی و ملاطفت برای دیگران دارم ؟ توضیح دهید .
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· آیا احساس همدلی و ملاطفت برای دیگران دارم ؟ توضیح دهید .
بله.در زمتان مصرف فقط به یک چیز فکز میکردم خودم و خواسته های خودم.دیگران زیاد برایم مهم نبودند و من فقط به فکر زدن مواد بودم.امروز میدانم خودپپسندی در برنامه بهبودی جایی ندارد و من باید اول به دیگران فکر کنم نه به خودم.به این فکر کنم که من چه خساراتی به دیگران زده ام نه اینکه دیگران چه خسارتی به من زده اند.من باید با دیگران مدارا و مهربانی کنم نه اینکه انها با من مهربانی کنند

بله زیرا وقتی تشخیص می دهیم که بطور متناوب در معرض شک وتردید در مورد خود واحساس عدم امنیت هستیم این مساه در مورد دیگران نیز صدق می کند ما می دانیم که خیای از مواقع قبل از اینکه فکر کنیم حرف میزنیم دیگران نیز همین طور ملا درک می کنیم که انها نیز مثل ما از این حرکات خود پشیمان ومتاسف می شوند برای همین با دیگران احساس همدلی وملاطفت می کنیم
همدلي کهداریم وملاطفته ماروبه هم نزدیک خواهد کرد
برداشت جديد
18_بله،ازاینکه میبینم بادیگران هم احساس هستم حتی دراشتباهاتمان هم مثل هم هستیم بیشتراحساس ملاطفت وهمدلی پیدامیکنم همینطورزمانی که درحال دعاومراقبه هستم زمانی که بافروتنی واصل روحانی صداقت زندگی میکنم باتمرین اصل روحانی گذشت احساس همدلی وملاطفتم بادیگران بیشترمیشود.بالیست کردن خسارتهایم وپذیرش آنها،باکسانی که آگاهانه وناآگاهانه بخودودیگران خسارت میزننداحساس ملاطفت وهمدلی میکنیم چون خودمان هم درهمین شرایط خاص همین کارهاراکرده وهمین خسارتهاراهم زده ایم .
درکل اگربتوانیم درموردداشتن گذشت وپذیرش برای خودمان کاری کنیم برای پیداکردن احساس همدلی وملاطفت بادیگران مشکلی نخواهیم داشت.
همدلی وهمراهی وملاطفت کمک میکند تاهم خودمان وهم دیگران رادرک کنیم وعلاوه براینهادیگردچارکینه ورنجش نشویم وقضاوت وکنترل وسرزنش نکنیم بلکه درحدتوان به آنهاکمک ومحبت هم بکنیم.
برای مثال:درجلسات چون احساس ملاطفت وهمدلی میکنیم،پس همدیگر رادرک کرده وباهم احساس همدردی هم پیدامیکنیم واین حس باعث کمک یک معتادبه معتاددیگرمیشود.
فقط برای امروز دعامیکنم تاخداوند کمکم کندتامن کاردرست راانجام دهم.?