انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 4· معنای (( جبران خسارت )) چیست ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· معنای (( جبران خسارت )) چیست ؟

یعنی خیلی اشتیاق حقیقی وعلمی برای پرداخت کفاره ی اشتیاهات وغرامت ازاری را که رسانده ایم
یعنی آمادگی و پذیرش و درک و بعهده گرفتن خسارتهای مالی جانی و روحی و روانی و جسمی که رسانده ایم و حرکت و اقدام عملی جهت جبران مافات و بدست آوردن دل افراد یعنی دلجویی و پرداختن دیونی که به گردنمان است و تغییر کامل رفتارها و عدم تکرار آن جلوگیری از خسارت جدید
یعنی جبران کردن دینی که من در قبال دیگران دارم
تکرار نکردن آن
ثبات قدم داشتن در این راه

برطرف کردن همان خسارتی که زده ام و جبران به صورتی که طرف مقابل راضی شود .
جبران تنها طلب بخشش نیست بلکه باید طرف مقابل از انجام جبران خسارت ما اظهار رضایت کند .
اول خسارت های عاطفی احساسی و حیثیتی را تا جایی که امکان دارد برطرف کنم .البته با مشورت راهنمایم و مواظب خسارت جدید باشم که وارد نکنم .
4_جبران خسارت یعنی،ترمیم وبازسازی کردن دوباره ویرانی هایی راکه باعث شده ایم وساختن دوباره خرابی هایی که ببار آورده ایم.
جبران خسارت یعنی تغییرکردن،یعنی تغییر مداوم درافکار ورفتارونگرش و تصمیم گیری هایمان،یعنی پذیرفتن خطاهاواشتباهاتمان وتمایل برای برطرف کردن آزارهاوخسارتهایی که واردکرده ایم که این هم خودش یک فرآیند میباشد.
جبران خسارت یعنی تغییر روش ورفتار در زندگیمان،یعنی نگاهی واقع بینانه وبا فروتنی وتواضع وصداقت به آسیب هایی که زده ایم ودیدن نقش واقعی خودمان،واینکه باغلبه کردن برترسهایمان وباصمیمیت وصدق دل وباداشتن شهامت ودر راستای خسارتی که زده ایم،خواستار جبران خسارت ازتمامی کسانی که به آنها خسارت زده ایم ونام آنهارالیست کرده ایم،بشویم.
جبران خسارت 3مفهوم اصلی دارد که بایدسرلوحه کارهایمان قراربگیرد،
1_عزم یاهمان ثبات قدم که بایددرجبران خسارتهایمان داشته باشیم وبامشورتی که باراهنمایمان میکنیم درمسیردرست قرار بگیریم.
2_ترمیم ویا اصلاح کنیم خرابی هایی راکه ببارآورده ایم وآنهارا به حالت وشرایط اولیه خودش برگردانیم.
3_جبران ویاتلافی کنیم خسارتهایی را که زده ایم وبرگردانیم هرچیزی راکه به صاحبانش تعلق داردچه مادی وچه معنوی.
حداقل نفع،جبران خسارت این است که دعا، مشورت واقدام وعمل کرده ومرهمی روی یک زخم قدیمی میگذاریم وتوقعات خودرا در این مورد که طرف مقابل باجبران خسارت ما چگونه برخوردخواهد کرد را رها میکنیم.?