انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 16· کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· کدام یک از رفتارهای من نیاز به اصلاح وجبران دارد ؟

در ابتدا لازم است تا مادر رشد روحانی که در فراینده جبران خسارت تجربه کردیم را نیز تشخیص دهیم خود مشغولی خود محوری وترسها مربوط به بیماری هستند که بیشترین ثاثیر منفی را بر روی روحانیت ما می گذارد تخفیف وتقلیل این اجرا مطمنا باعث می شود تا بهبودی مارشد ونمو کند دوم اینکه روبه رو شدن مستقیم با اشخاص برای جبران خسارت قدمی بزرگ در سفر روحانی ما خواهد بود
زود عکس العمل نشان دادن من نیاز به تغییر دارد
از مهمترین سوالات قدم 9است که چطور خود را اصلاح کنم و چگونه تغییراتی می باید درمن بوجود بیاید تا به بروز خسارت جدید منجر نشود .یکسری از خصوصیات رفتاری اخلاقی من رفتار های اجباری است که منجر به خسارت به دیگران خصوصا کسانیکه به من نزدیکتر هستند می شونند . مثل ،بداخلاقی غرور خود خواهی ،بدقولی،سوءذهن،بدبینی و... این نواقص باعث خسارت به خودم و دیگران می شود برای اصلاح نیاز است تا اینگونه رفتارم را خوب ببینم و بشناسم و تغییر دهم
16_قدم نهم کارگاهیست عملی برای قدمهای 6و7 که درآن قدمهانواقص وکمبودهایم رادیدم وپذیرفتم وازخداوندعاجزانه خواستم تاآنهارابرطرف کند.
رفتارهایم که نیاز به اصلاح وجبران دارند عبارتنداز:کارها ومسئولیتهای دیگران رابه عهده گرفته وبه نحو احسنت انجام میدهم ولی کارهای خودم وخانواده ام ومسئولیتهایم رابه فرداها موکول کرده وعقب می اندازم،ازدیگران انتقادمیکنم ولی ایرادات کارهای خودم رانمیبینم،خار رادرچشم دیگران میبینم اماکنده درخت رادرچشم خودنمیبینم،فحاشی وبددهنی وشوخی های رکیک میکنم وگاهأباهمین رفتارهاخسارت هم میزنم،عکس العمل های آنی دارم، دلسوزی های بیجا وافراطی زیاد میکنم، افراط کارم،هنوزهم لذت طلب هستم وشهوترانی میکنم،بی محاباوبدون فکر پول خرج میکنم وبه فکرفردانیستم، تنبل شده ام وجای خواب وبیداری ام عوض شده است،خسارتهای زیادی زده ام که حتمابایدجبران شودودیگرخسارت جدید نزنم وتمایلم رابرای جبران کردن خسارتهایی که زده ام حفظ کنم،بین صحبت دیگران پریدن ونظردادن، تشویق وتأییددیگران برای کارهای غلط وشوخیهای بیجایشان،بی تفاوت بودن نسبت به کارهاوخرابی های منزل ووسایل شخصی ام،اجازه سوءاستفاده کردن به دیگران دادن،اصلاح رابطه هایم خصوصأروابط جنسی ام،سرکوب کردن احساساتم وگاهأهمه چیز رادر دلم ریختن وحرف دلم رانزدن برای اینکه دل کسی نشکند،از وقتم استفاده بهینه نکردن،از اوقات فراغتم درست استفاده نکردن وکم مطالعه کردن که حتما باید بعضی ازاین رفتارهایم را اصلاح وبعضی دیگر راجبران کنم تاکارکردقدم 6و7عملکرد خودش رانشان بدهد.?