انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 24· چه تجربیاتی باعث شد تاخساراتی که زده ام برای من واضحتر شوند ؟ این
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· چه تجربیاتی باعث شد تاخساراتی که زده ام برای من واضحتر شوند ؟ این امر چگونه به افزایش فروتنی در من کمک کرد ؟

فروتنیکه ما در قدم به دست اتورده ایم در نتیجه نگاه کامل ما به صدماتی که به دیگران زده ایم وپذیرش مسولیتها در این را بطه حاصل در این رابطه حاصل شده است ما ممکن است این تجربه یا اگاهی را از طریق این تجربه که کسی ناراحت .گریان به ما گفته تا چه حد به دست اورده باشیم و این تجربه چنان تکان دهنده بود که با عث می شود تا عمیق تر به خسارت که به دیگران زدایم نگاه کنیم یا اصلا ممکن است که فراینده کارکرد قدم های قبلی با ضافه تجربه ما از جبران خسارت باعث شود که ما افزایش فروتنی را تجربه کنیم
(هر عملی یه عکس العمل دارد )
تمام خساراتی را که به دیگران زده ام به علت بی خیالی و عدم آگاهی از خسارت بود که می زنیم .وقتی قدم ها را کار می کنیم متوجه می شویم که خسارتی که زدهایم چه دردی دارد و هدف قدم نه خساراتی که از لحاظ روحی و روانی و آبرویی را که به افراد زده ایم را شناسایی کنیم
وخودم را به جای طرف خسارت دیده بگذارم تا برایم روشن شود که خسارت چقدر عمیق بوده و این امر را با فروتنی به پذیرم و به فهمم در مواقع مشابه تولید خسارت و تولید رنجشش و کینه برای دیگران نکنم . از خسارات احساسی عاطفی و حیثیتی غافل نباشم و آنها را کاملا جدی بگیرم
24_دراین قدم زمانی به فروتنی رسیدم که صدماتی راکه به دیگران زده ام را ربطی به خساراتی که دیگران بمن زده اند،ندادم ومسئولیت خسارات وآسیبهایی که به دیگران زده ام راپذیرفتم وبه این درک و آگاهی وتجربه رسیدم که زمانیکه دیگران بمن خسارت زده اند چه درد وناراحتی ورنجی ازجانب آنهامتحمل شده ام وچه آسیبی خورده ام خصوصأ که این خسارات ازطرف نزدیکان ودوستانم بوده باشد.
پس حتمأ من هم بازدن آسیب وخسارت به دیگران خصوصأ دوستان ونزدیکانم همین اثرویاحتی بدتر ازآن راهم بر روی آنهاگذاشته ام وهمین درک ومعرفت باعث شدتاخسارتهایی راکه زده ام واضح ترببینم،خودم راجای خسارت خورده گذاشتم وبا اوهم احساس شدم واین همدلی وهمدردی باعث شدتابادیدن نقش خودم خساراتی راکه زده ام برایم روشن تر وشفاف تر شود.
نتیجه کارکردن این9 قدم ورعایت واجرای اصول روحانی آنهاوزندگی وحرکت در مسیربهبودی وجبران خسارت کردن وپذیرفتن مسئولیت خساراتی که زده ام وهمسانی وهمدردی باشخص خسارت خورده به افزایش فروتنی درمن کمک زیادی کرده است.?