انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: سوال هفتم قدم اول
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
Heart
7)مفهوم توهم چیست؟در قدم اول دو توهم وجود دارد در مورد آن توضیح دهید.(دوتوهمی که در قدم اول با آنها آشنا می شویم چیست؟)

توهم به معناي تصور باطل وسراب است.توهم باعث مي شدكه ما هر چيزي را كه دوست داشتيم بشنویم وهرچه دوست داشتیم ببينيم يك توهم اين بود كه فكر مي كردم با ديگران تفاوت دارم ودوم اينكه بعد از مدتي كه از پاكي مان گذشت فكر كنيم كه مي توانيم كنترل شده از غذاي ممنوع(شكر وارد سفيد) استفاده کنیم وپرخوری کنیم .من هيچ موقع نمي خواهم بگويم با ديگران فرق دارم ولي بايدبفهمم كه اين غير ممكن است من ميتوانم مثل ادماي معمولي غذا بخورم چون من وقتي به غذايي برسم مي خواهم ان قدر بخورم بخورم بخورم كه بروم بيافتم يك جا ول شوم.من از پرخوري لذت مي برم وادمي هستم كه نمي گفتم متشكرم وديگر نمي خواهم در اصل نه توي كار من نبود بدن من اين جوري مي طلبدوحالا نه اينكه من نخواهم بخورم بدنم اجازه نمي دهد من كم بخورم به همين خاطر كتاب مي گويد ما دريك خيال باطليم وبيماري من.بيماري خيالات باطل است يعني روشي كه من داشتم اين است كه من شام نخورم .سالاد بخورم .ورزش كنم كلاسهاي رژيم لاغري بروم روزی یک لیوان ابغوره بخورم.نوع غذايم را عوض كنم و اگر اضافه خوردم خودم را تنبیه میکنم .فكر مي كردم اين جوري مشكل من حل مي شدولي اينها همش توهم وخيال باطل است که من بتوانم لذت ببرم و هم غذایم را کنترل کنم .مثلا من در گذشیه بارها مقدار غذایم را کم می کردم و رزیم می گرفتم ولی یه خاطر حرف دیگران که بهم می گفتن خیلی چاق شدی مثلا بهم بر خورده بود بیماری ما بیماری فرار از واقعیت است.اما سر میر غذا که می نشستم همه فکرم این بود کی اطرافیانم میروند که من بتوانم با خیال راحت هرچه می خوام بخورم ما مانند انسانهایی هستیم که پایشان را از دست داده اند و با انسانهاد عادی فرق داریم هیچ گونه درمانی وجود ندارد تا ما را به حالت عادی بازگرداند
توهم وافکار پوچ فقط خيال است وبس ومن هميشه دنبال اين افکار اشتب هستم
من واقعا دیگه نمیدونم باید چیکار کنم وقتی به غذاهای خوشمزه میرسم مخصوصا گوشت اصلا مغزم کار نمیکنه تا وقتی که غذام تموم بشه شهوت خوردن منو داره از بین میبره ولییییییییییییییییییییییییییییییییی خسته شدم لطفا یه نفر کمکم کنه