انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: سوال یازدهم قدم اول
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
Heart
11)مفهوم وسوسه را توضیح دهیدوچرا ما قدرت نه گفتن را نداریم؟

وقتي وسوسه به سراغ ما مي ايد قدرت نه گفتن را نداريم وسوسه چيزي است كه در فكر ماست وسوسه همان فكر ثابت وسمجي است كه باعث ميل شديد به پرخوري در ما مي باشدوسوسه جنبه رواني وفكري بيماري ما مي باشد.وسوسه يك نا صادقي با خود است وبارها من با اين فكر خراب كه همين يك دفعه است من شروع به پرخوري كردم وقتي كه وسوسه مي ايد به سراغ ما جسم ما هم ضعيف مي شود وغذا را مي بلعد.حالا راهكار رهاشدن از وسوسه چيست؟ما بايد افكار را بشناسيم ودر اصل اين سوال مي خواهدكه ما فكرمان را بشناسيم.فكري كه من را به هر دليلي به پرخوري وغذاهاي ممنوع مي خواندوسوسه است وپيام مرگ باي من دارد.مابايد اين افكار را بشناسيم ودنبالش نرويم وراهش رو ببنديم حالا چطور وچگونه؟با مشاركت كردن در جلسات.تماس با راهنماودوستان بهبودي كه مي خواهند به ما كمك كنند.احساس شادي زياد .غم وهيجان براي ما سم است بنابراين ما تمام احساساتمان را مشاركت مي كنيم .
بله گفتن به یک وسوسه برای ما میتواند خیلی گران تمام می شود ما اگر در مهمانی یا جایی رفتیم و وسوسه شدیم سردعا به راهنمایمان زنگ می زنیم و مشغول به خدمت می شویمHeartHeartHeart