انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 18· چگونه می توانم اصول را در زمینه های مختلف زندگی تمرین کنم ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· چگونه می توانم اصول را در زمینه های مختلف زندگی تمرین کنم ؟
یکی از راهای کارکرد قدم واصول روحانی اجرای ان در زندگی شخصی است که در مواقع خشم واعصبانیت سراغمان میاید
در تمامی موقعیت های زندگی کهبرایمان پیش میاید موقی است که برای تمرین اصول روحانی نهفته در برنامه میتوان مارا به رهای وازادی برساند
با تمرین کردن من باید سعی کنم این اصول را رعایت کنم. البته به عنوان معتاد من دوست دارم بعضی از قسمتهای زنگیم را از این قایده مستثنی کنم چون ترس دارم که شاید به خواسته هایم نرسم
18_تمرین وتکرارکارهای نیک وانسانی مارابسمت عادتهای خوب سوق میدهد.
اصول روحانی فروتنی وتواضع،صفتی خوب وپسندیده و زیباست وسعی مابر این است که اصول رابرشخصیتهاترجیح داده وآنهارادرتمام امورزندگی چه درداخل انجمن وچه درخارج از آن به اجرا در بیاوریم وتنها امیدمابرای رهایی ازبیماری فعال اعتیاد تمرین ورعایت این اصول روحانی درزمینه های مختلف زندگیمان است اصولی مانند:قدردانی وقدرشناسی، داشتن صداقت،روشن بینی وتمایل،داشتن شهامت وشجاعت،اقرار و پذیرش،خدمت بلاشرط،ازخودگذشتگی وثبات قدم و......که بایدبرروی آنهامتمرکز باشیم با شرکت منظم درجلسات، راهنماشدن،ادامه دادن کارکردقدمها و انتقال آنها،باتسلیم روزانه شدن واقراربه عجزهایمان،باترازقدم10گرفتن ودر روند خسارت نزدن وجبران خسارت کردن بودن،مشارکت صادقانه داشتن ومشورت کردن،دعاومراقبه کردن وشکرگزاربودن، باسپردن اراده وزندگیم بخداوند،باتمرین اصل روحانی بخشش،باترمیم روابط خصوصا روابط جنسی،باجایگزین کردن شهامت بجای ترس،باخدمت وعشق ورزی به دیگران،زندگی کردن درلحظه وفقط برای امروز،اسیرغرورنشدن وزیادی مهم نشمردن خودم و......
خدمت بلاشرط،فرصت های فراوانی جهت تمرین وبه اجرا درآوردن اصول درزندگیمان برایمان فراهم میسازد.?