انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 20· تمرین کدامیک از اصول روحانی برایم سخت تر است ؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
· تمرین کدامیک از اصول روحانی برایم سخت تر است ؟
گاهی در مسایل خدماتی حاضر نبودم که به دیگران فرصت اشتباه بدهم.اوایل خدمان بعضی اعضا را بر متهم به تایید طلبی و زیاده خواهی و اتهامات بیرحمانه دیگر میکردم.جالب بود بر خلاف مهربانی که به یک تازه وارد داشتم اما نسبت به خدمتگذاران حالت تدافعی به خود میگرفتم.و هنگامی که خودم خدمتی انجام میدادم وقتی از من انتقاد میشد جبهه میگرفتم و عصبانی میشدم.خدمت کردن فرصتی بود برای من که اشتباهات خودم را بیشتر ببینم و با نواقصم بیشتر اشنا شوم.
هر کدام را که کمتر انجام دهم وکمتر تسلیم باشم برایم سخت تر می باشد و این شخصی ایت
20_زمانیکه بابیماری ومرضم زندگی میکنم تمرین تمامی اصول روحانی برایم سخت وحتی گاهی غیرممکن هم میشود، الالخصوص اصل روحانی صبر وتحمل، خصوصاکه نتیجه کارهم برایم خیلی مهم باشد.
زمانیکه گذشته وعجزهایم رافراموش میکنم، تمام عشق هایی راکه بمن داده شده راهم فراموش میکنم،درمسیرروحانی بودن هم برایم سخت ودشوارمیشوددیگرازفروتنی وتواضع هم خبری نمیشود.زمانیکه از پروسه کمک کردن به دیگرمعتادان دور میشوم دادن عشق بلاعوض هم برایم سخت میشود وشروع به استفاده از ابزارقدیم میکنم وسریع مریدنواقص و اراده شخصی ام میشوم.جاهایی که اعتمادبنفس ندارم دچارترس میشوم واحساس خودکم بینی آزارم میدهد، و نمیتوانم توانایی هایم راببینم،شجاعت وشهامتم راهم از دست میدهم،زمانیکه دچارتایید طلبی میشوم حتی فکرتغییرکردن هم برایم سخت میشود، زمانیکه اسیرخشم وکینه ورنجش میشوم دیگرتمرین اصول معنایش راازدست میدهد وحتی خداراهم دراینگونه مواقع فراموش میکنم.
درکل تمرین وجاری کردن اصول روحانی درزندگیم بستگی به شرایط وموقعیت و بیماریم درآن لحظه دارد،زمانیکه میترسم تمرین اصول برایم سخت میشودوزمانیکه تعادلم بهم میریزد ورنجش هایم عودمیکند وقتیکه دچار حس انتقام گیری میشوم دیگرهیچکدام ازاصول روحانی برایم کار نمیکنند وزمانیکه عجزهایم رافراموش میکنم ودچار احساس دانایی وتوانایی میشوم کلا روشن بینی وصداقت وتمایلم را از دست میدهم.
خیلی از اوقات هم تمرین اصول درزندگی بستگی به نیازهای شخصی ما دارد اماغالبأتمرین اصول روحانی در نقطه مقابل نواقص ماقرار دارد ودر شرایطی که ما از نواقصمان استفاده میکنیم تمرین اصول روحانی واقعا سخت است.
ماباکمک گرفتن از خداوند ودرمسیر بهبودی بودن وشناختن نواقصمان باید بدانیم که درشرایط مختلف کدامیک از اصول روحانی را تمرین کرده وبکار ببندیم.?