انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 12- سلامت عقل چه معنایی برای من دارد؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
12- سلامت عقل چه معنایی برای من دارد؟
سلامت عقل برای من اینه که اشتباهات خودم را که در گذشته داشتم ازجمله اینکه خودمحوری ٬ قبول مسئولیت زندگی دیگران ٬ تاییدطلبی ٬ ترس از قضاوت ٬ حسادت وخیلی نقائص دیگر را رها کنم از خودم مراقبت کنم سهم خودم را انجام بدم واز سرراه خداکناربرم ودر زندگیم صبر وآرامش داشته باشم ونکته مهمتر انسانها راهمانطور که هستند بپذیرم وسعی درتغییرهیچکس نداشته باشم بغیراز خودم وقتی من باخودم به صلح وصفا برسم خوب امرور من میدونم که همه چیز از درون من میاد پس به آرامش هم خواهم رسید خوب این برای من بازگشت سلامت عقل است .

امروز تجربه ها برای من  سلامت عقل است  سلامت عقل یعنی دور  بودن از افکار بیمار گونه . ازار ندادن خودم ودیگران . خودم را بشناسم . توانایهایم را . احساساتم را . افراط و تفریط نکنم . مشورت کنم.پذیرش موقعیت زندگی ام . سلامت عقل برای من  تصمیم گیری از روی منطق نه احساس . سلامت عقل یعنی از درون ارامش داشتن . سلامت عقل یعنی خداوند را محور قرار دادن.وقتی سلامت عقل نباشد یعنی من با خود دائم در جدال هستم و وقتی افکار خسته دارم یعنی تولید افکار مسموم و بدی ها را بیشتر از خوبیها دیدن.امروز سعی نمایم فکرم را عوض کنم و به سلامت عقلم اهمیت دهم تا بتوانم فرهنگ عقلی مناسب در تمام موارد زندگی بکار ببرم . امین