انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 13- وقتی کسانی که دوستشان دارم برایم تصمیمی می گیرند که دلم نمی خواهد باید چه ک
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
13- وقتی کسانی که دوستشان دارم برایم تصمیمی می گیرند که دلم نمی خواهد باید چه کنم؟
قبل از برنامه مخالفت خودم را صریحٱ وبا شدت نشان میدادم امروزدنبال پیام خدا هستم.بافروتنی به حرفها ونظرات دیگران گوش میدهم،احترام میگذارم ولی درآخر به ندای درون وراهنمایم توجه میکنم. تایید وتصویب از راهنما میگیرم
به عنوان یک بیمار همیشه تصمیم برای ما گرفته شده است.توسط والدین.مقامات و توسط انواع اعتیاد یا وابستگی های ناپسند.چرا که بخاطر نواقص هیچگاه نخواستیم مسوولیت قبول کتیم و تصمیماتمان هم ابکی و عجولانه و بدون فکر بود.امروز اگر دیگران میخواهند برایم تصمیم بگیرند سعی میکنم ضمن احترام به انها و گوش دادن عقایدشان خودم نیز با مشورت و دعا سهمی در تصمیماتم داشته باشم
: سوال سیزدهم قدم سوم الانان من امروز یاد گرفتم درمقابل تصمیم ویادرخواستی نادرست وغیرمنطقی نه بگویم حتی اگراین نه برای اطرافیان قابل پذیرش نباشد من بانه خودم حد ومرزم رابادیگران مشخص میکنم واجازه نمی دهم که از من سواستفاده بشود ولی بازهم بادیده احترام وحفظ آرامش من امروز احتیاج به تاییددیگران ندارم وروی ترسهایم کارمیکنم وقضاوت رافقط درشان خداوند میدانم .
من در الانان اموختم که بگویم نه،قبل از این من هم با گفتن نه و هم با شنیدن ان مشکل داشتم ولی امروز میتوانم خیلی راحت و با حفظ احترام به طرف مقابلم بگویم نه ومن این تصمیم شما را نمیپذیرم،در مورد تصمیمی که برایم اتخاذ میکنند بحث و گفتگو میکنم و اگر جنبه های مثبت ان بیشتر از جنبه های منفیش باشد انرا میپذیرم،
تصویر: images/smilies/heart.gif