انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 11- آیا برای خودم متأسف هستم؟ آیا مملو از حس ترحم نسبت به خودم هستم؟ تا چه حد ا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
11- آیا برای خودم متأسف هستم؟ آیا مملو از حس ترحم نسبت به خودم هستم؟ تا چه حد احساس می کنم که یک قربانی بوده ام؟ سهم من در آن چیست؟
بله - همیشه وقتی به زندگی گذشته ام فکر میکنم و کارهایی که انجام دادم احساس تاسف میکنم و بعضی اوقات با خودم فکر میکنم من چقدر انسان بدبختی هستم
از شما دوستای بهبودی میخوام برام دعا کنید تا با گذشته حسابم ببندم

بله - همیشه حس ترحم منو اذیت میکنه و میدونم که این حس سد راه بهبودیه و دارم آگاهیم بالا میبرم تا واقعیت ها رو بپذیرم

همیشه حس قربانی بودن به من دست میده ولی با کارکرد قدمها و آمدن مستمر به جلسات  یاد گرفتم برای همان روز زندگی کنم و از اشتباهات گذشته فقط درس بگیرم

سهم من شناخت خودم ، نقشم، نواقصم، تمرکز روی خودم بدست آوردن تجربه و مهارتهای دوستان بهبودی با شرکت در جلسات
نه من برای خودم متاسف نیستم چون این احساس همیشه من رو درزندگی عقب گذاشت وحس بد قربانی بودن را درمن ایجادکرده من قبول میکنم که باگذشته حسابم را بسته ام ودرگذشته هرچه که انجام دادم چه خوب وچه بد قابل تکراربرایم نیست امروز هست که من دارم به خودشناسی وخداشناسی میرسم وامروز هست که می پذیرم گذشته ام را کنارمیگذارم وهرروز برای همان روز زندگی میکنم واگراشتباه کردم تاسف نمیخورم میدانم که صلاح خدا درکاربوده ومن باید رشد بیشتری پیدا میکردم وسعی میکنم درلحظه از اشتباهاتم درس بگیرم وببخشم ودرخواست بخشش کنم پس جایی برای تاسف برایم نمیماند این برنامه به من یاد داده مثبت باشم منهم همین راهکار را بکارمیبرم وسعی میکنم احساسات مخرب را زیرکنترل داشته باشم .شاید درگذشته حس ترحم نه بطورغالب ولی گاهی درمن بود ولی امروز آموختم ترحم به خودم باعث حس بدقربانیست وخشم پرورش میدهد برای دیگران هم مرادچارتوقع میکند من امروز به خودم ودیگران بادیده عشق وبدون توقع نگاه میکنم .من درسابق گاهی اوقات احساس قربانی داشتم نه همیشه ولی امروز هیچ موقع این احساس را ندارم برای اینکه من یاد گرفتم در موضوعات نقش وسهمم را ببینم پس جایی برای نامرادی باقی نخواهد ماند .