انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 17- آیا برای دیگران کاری را که آنها خودشان می توانند برای خود انجام دهند انجام
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
17- آیا برای دیگران کاری را که آنها خودشان می توانند برای خود انجام دهند انجام می دهم؟ چرا؟
بله خیلی ، چون  خیلی احساس ترحم میکردم نسبت به برادرام، و یه دلیلشم این بود که آدم تایید طلبی بودم میخواستم همه تاییدم کنن.

ولی الان یاد گرفتم که این کار باعث خسارت زدن به آنها میشه و عدم مسئولیت پذیریشون  میشه و  این یعنی حمایت ناسالم
در ضمن از خودمم هم  غافل شده بودم و نمیتونستم رو بهبودی خودم تمرکز کنم چون ناآگاه بودم و اصلا نمیدونستم خودم بیمارم.
 در هر صورت این  قبول مسئولیت دیگران باعث میشه هر دو طرف خسارت ببینن
.تصویر: images/smilies/sad.gif

مسلما نه برای اینکه هرانسانی قادر به انجام وظایف شخصی زندگی خود هست واگر من مسئولیت دیگران را انجام دهم باعث عدم مسئولیت پذیری آنها میشوم و آرام آرام اعتماد به نفسشان را از دست میدهند از طرفی من بعنوان یک انسان از خودم غافل شده واولویت اول که سلامت وبهبودی خودم ومراقبت از خودم هست را به دست فراموشی میسپارم پس دراین قضیه هردوطرف خسارت خواهیم دید چه من که مسئولیت دیگران را میگیرم وچه کسی که بی مسئولیت میشه .