انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 1- فروتنی برای من چه مفهومی دارد؟ فهرستی از کسانی که دارای این صفت هستند ته
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
1- فروتنی برای من چه مفهومی دارد؟ فهرستی از کسانی که دارای این صفت هستند تهیه کن.
فروتنی یعنی اینکه من انسان هستم نه از دیگران بالاتر هستم و نه کمتر و نه به ان خوبی که فکر میکردم هستم و نه به ان بدی که فکر میکردم.من همینطور که هستم خوبم اما کامل نیستم و میتوانم رشد کنم
 فروتني براي من چه مفهومي دارد ؟  در گذشته من تحقیر و کوچک شدن را با تواضع اشتباه می گرفتم از حقم می گذشتم تا حس تایید طلبی خودم ارضاع شود .سکوت در مقابل هر عملی را گذشت و بزرگواری می نامیدم.انسان بودن خودم را فراموش کردم واحساساتم را سرکوب کردم. ودر اصل قربانی شدن خودم را به پای فروتنی گذاشتم. اما اکنون دیدگاهم تغییر کرده و می پذیرم که من نیز انسانم وحق انتخاب و زندگی دارم. نباید دیگران را بر خودم ترجیح بدهم.تا تایید شوم.با خود مهربان باشم و خودم را دوست داشته باشم. زندگی ام را در گرو ،زندگی دیگران ندانم. و به نیروی برترم ایمان و اعتماد داشته باشم.و فروتنانه از او بخواهم که حضور داشته باشد. و برای بر طرف شدن نواقص شخصیم ،خودم سد ومانع نیروی برترم نشوم.

فروتنی برای من مفهوم قبول خود واقعی من بدون نقائص گذشته مثل خودخواهی وخود محوری را داردوفراگیری اصول روحانی ٬بجای ترس ٬از ایمان کمک میگیرم به توانایی های خودم پی بردم واز پشتوانه معنوی برخوردارم درگذشته بخش سالم درونم پشت نقائصم پنهان بود ولی بامثبت کردن منفی های زندگی میتوانیم توانایی های خودرا خیلی شفاف ببینیم وباتوانایی هایمان درزندگی عمل کنیم واین یعنی فروتنی واصلا معنی این راندارد که من از حق خودم بگذرم ویااینکه معنی اون رو اشتباه بفهمم و باعث تحقیروخدای ناکرده کوچک شدن خودم بشوم درشش قدم قبلی من آموختم که نمی توانم باید بپذیرم واینکه تنها نیستم باداشتن پشتوانه وعبورازترسهام قدم چهارم را کارکردم وکوله بار گذشته را سالهارنجم میداد به زمین گذاشتم درقدم پنجم هرچه خصوصی درته لایه های ذهنم بوده بانیروی برترم درمیان گذاشتم درقدم ششم واقعا دریافتم که خداوند درجهت تغییراساسی من خیلی کمک ها میتواند به ما بکند از جمله اینکه توانایی اینرو بدست آوردم که هرلحظه که خواستم به عادات گذشته بازگردم خودم اولین کسی باشم که ترمز خودم رابکشم به این ترتیب فروتنی را بدست آوردم اولین کسی را که سعی کردم نسبت بهش مهربان باشم خودم بودم هرگز درزندگی بیاد نمی آورم که خودم را اینگونه درگ کرده وبه خودم مهربان بوده باشم همیشه باسرزنش و وبدترین ناسازها باخودم برخورد میکردم امروز درمقابل آینه به خودم لبخند میزنم واز اینکه خداوند شهامت تغییررابه من هدیه کرده سپاسگزارم خوشحالم که امروز انسانی متفاوت نسبت به دیروز هستم پذیرش مسائل زندگی خودم وافراد را دارم سهم خودم را می بینم وانجام میدهم وبقیه اش را همیشه میسپارم درجاهای که میتوانم ولازم هست کمک میکنم وهرروز که از خواب بیدارمی شوم دعا ومراقبه میکنم با خدای خودم مطلوب ترین رابطه را دارم وآرامشی را که دارم باهیچ چیز دردنیا عوض نمی کنم .
دکترشمسیان برای من یکی از افرادی است که بزرگترین الگوی فروتنی میتونم معرفیشون کنم ایشون درسمینارهاشون که همیشه رایگان هست واقعا بالاترین درجه انسانیت را بابالاترین درجه خلوص و پاکی را برای همه هدیه میدهند وازشون ممنون وسپاسگزارم که اینقدر بزرگوارهستند