انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: سخنان بزرگان ، جملات حکیمانه و پند های زیبا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5
به علت ضعف خاصی که در سرشت انسان وجود دارد، همه ی ما بدون استثناء برای نظر دیگران در مورد خود، اهمیت بیش از اندازه قائل ایم، حال آنکه اندک تعمقی نشان می دهد، که تصویر ما در ذهن آنان در سعادتمند بودن ما تأثیری ندارد.
پس نمی توان به آسانی فهمید که چرا آدمیان هنگامی که متوجه نظر مساعد دیگران می شوند و خودپسندی شان ارضا می گردد، دلشاد می شوند. همان طور که گربه ها از نوازش سر مست می شوند، بر چهره ی کسی که مورد ستایش قرار می گیرد نیز لذتی شیرین نقش می بندد و در صورتی که او را در زمینه ای تحسین کنند که ادعای برتری دارد حتی اگر آن تحسین دروغی آشکار باشد، برایش خوشایند است.
.: آیا تا بحال به فکر ازدواج افتادی :.
روزی دوستی از ملانصرالدین پرسید : ملا ، آیا تا بحال به فکر ازدواج افتادی ؟
ملا در جوابش گفت : بله ، زمانی که جوان بودم به فکر ازدواج افتادم
دوستش دوباره پرسید : خب ، چی شد ؟
ملا جواب داد : بر خرم سوار شده و به هند سفر کردم ، در آنجا با دختری 
آشنا شدم که بسیار زیبا بود ولی من او را نخواستم ، چون از مغز خالی بود
به شیراز رفتم : دختری دیدم بسیار تیزهوش و دانا ، ولی من او را هم نخواستم ،چون زیبا نبود
ولی آخر به بغداد رفتم و با دختری آشنا شدم که هم بسیار زیبا و همینکه ، خیلی دانا و خردمند و تیزهوش بود . ولی با او هم ازدواج نکردم
دوستش کنجاوانه پرسید : چرا ؟
ملا گفت : برای اینکه او خودش هم به دنبال چیزی میگشت ، که من میگشتم
هیچ کس کامل نیست 
اینگونه نگاه کنيم...
مرد را به عقلش نه به ثروتش.زن را به وفايش نه به جمالش.دوست را به محبتش نه به کلامش..عاشق را به صبرش نه به ادعايش.مال را به برکتش نه به مقدارش.خانه را به آرامشش نه به اندازه اش.اتومبيل را به کاراییش نه به مدلش.دانشمند را به علمش نه به مدرکش.مدير را به عمل کردش نه به جایگاهش.نويسنده را به باورهايش نه به تعداد کتابهايش.شخص را به انسانيتش نه به ظاهرش
خیلی تلاش کردم مردم بفهمند ولی آنها فقط خندیدند... 
چارلي چاپلين

*به هر کاری که دست زدید، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید،
زیر این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است.

[دکتر وین دایر]
هنگامی که دست روزگار سنگین
و شب
بی آواز است،
زمان عشق ورزیدن و اعتماد است.
و چه سبک است دست روزگار،
و چه پر آواز است شب،
هنگامی که آدمی عشق می ورزد
و به همگان اعتماد دارد.
"کتاب گزیده نامه های عاشقانه جبران خلیل جبران و ماری هاسکل"
به مختارالسلطنه گفتند که ماست در تهران خیلی گران شده است. فرمان داد تا ارزان کنند. پس از چندی ناشناس به یکی از دکان‌های شهر سر زد و ماست خواست.
ماست فروش که او را نشناخته بود پرسید : چه جور ماستی می‌خواهی ؟ ماست خوب یا ماست مختارالسلطنه !
وی شگفت‌زده از این دو گونه ماست پرسید.
ماست فروش گفت: ماست خوب همان است که از شیر می‌گیرند و بدون آب است و با بهای دلخواه می‌فروشیم. ماست مختارالسلطنه همین تغار دوغ است که در جلوی دکان می‌بینی که یک سوم آن ماست و دو سوم دیگر آن آب است و به بهایی که مختارالسلطنه گفته می‌فروشیم. تو از کدام می‌خواهی؟!مختارالسلطنه دستور داد ماست فروش را جلوی دکانش وارونه از درختی آویزان کرده و بند تنبانش را دور کمر سفت ببندند. سپس تغار دوغ را از بالا در لنگه‌های تنبانش بریزند و آنقدر آویزان نگهش دارند تا همه آب‌هایی که به ماست افزوده از تنبان بیرون بچکد!چون دیگر فروشنده‌ها از این داستان آگاه شدند، همگی ماست‌ها را کیسه کردند!و اینگونه ضرب المثل "ماست کیسه کردن" بوجود آمد
جواب سلام را با علیک بده ،
جواب تشکر را با تواضع،
جواب کینه را با گذشت،
جواب بی مهری را با محبت،
جواب ترس را با جرأت،
جواب دروغ را با راستی،
جواب دشمنی را با دوستی،
جواب زشتی را به زیبایی،
جواب توهم را به روشنی،
جواب خشم را به صبوری،
جواب سرد را به گرمی،
جواب نامردی را با مردانگی،
جواب همدلی را با رازداری،
جواب پشتکار را با تشویق،
جواب اعتماد را بی ریا،
جواب بی تفاوت را با التفات،
جواب یکرنگی را با اطمینان،
جواب مسئولیت را با وجدان،
جواب حسادت را با اغماض،
جواب خواهش را بی غرور،
جواب دورنگی را با خلوص،
جواب بی ادب را با سکوت،
جواب نگاه مهربان را با لبخند،
جواب لبخند را با خنده،
جواب دلمرده را با امید،
جواب منتظر را با نوید،
جواب گناه را با بخشش،
و
هیچ وقت هیچ چیز و هیچ کس را بی جواب نگذار ...
مطمئن باش هر جوابی بدهی
یک روزی
یک جوری
یک جایی
به تو باز می گردد ...

اگر خاموش باشی
تا دیگران به سخنت آورند
بهتر است که
سخن گویی و خاموشت کنند
سقراط
يك ستايش كوچك، نتايجي عالي در پي دارد.((رالف والدو امرسون))

[تصویر:  cee3b273dc.jpg]
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5