انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 19- چطور مي‌توانم خوب از خودم مراقبت كنم؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
19- چطور مي‌توانم خوب از خودم مراقبت كنم؟
توي برنامه مراقبت از خود را ياد گرفتم ..ولي هنوز يه جاهايي نميتونم ...
درشرایط حاضر من دریافتم که مراقبت از خود نه تنها بها دادن به سالم نگاهداشتن جسمم از طریق مراقبت ازخودسالم تغدیه کردن و ورزش و خرید کردن چیزهای موردعلاقه ٬بلکه تغذیه روح که خیلی واجب است مثل تفریحاتی که به من روحیه بده مثل به کنسرتها رفتن بادوستان قرارملاقات گذاشتن وترتیب دادن مسافرتهای کوتاه تفریحی ویا حتی زمانهای که احساس نیاز به مسافرت به جاهای زیبا والهام بخش بطور تک نفره وشاید مسافرتهای که از بعد روحانی روحیه ام را تقویت میکند همه را دردستور کارقراردادم برای افراد خانواده ام درحدی که به خودم صدمه نزنم خدمت باعشق درنظرگرفتم که شامل وظایف مادری برای فرزندم وهمینطور وطایف همسری برای شوهرم میباشد ولی بدون مبالغه وزیاده روی ولی بهبودی ومراقبت از روح وحسم خودم ونیازهای مادی معنوی خودم را در راس هرم قرارداده ام و حتی برای تقدیر از خودم برای خودم گل وهدایای متفاوت میخرم ودرحقیقت فقط برای امروز زندگی می کنم واز مواهب زندگی که خدا به ماارزانی داشته لذت کامل میبرم حالا شاید همه را نتوانم بطور کامل انجام بدهم ولی حداقل هرچند درصد هم که موفق شوم قدمی به سوی بهبودی برداشته ام .

ابتدا باید با خودم صادق و در صلح باشم .منیت را کنار بگذارم . غرور و لجبازی را دور بریزم.اگر اینها همراه من باشد از خودم مراقبت نمیکنم.از تجربیات دیگران یعنی دوستان بهبودی استقاده کنم. خدا گونه ببینم . وقتی تمام حرکات گفتارها و اعمال خداگونه باشد و کارها خدایی شود میتوانم از خودم مراقبت کنم.تلاش کنم ذهنم را به سوی افکار مثبت سوق دهم.من باید در جلسات شرکت کنم به نیازهای عاطفی و روحی ام توجه کنم اگر ذهن درگیر باشد جسم من سالم نمیماند کنترل نکنم اگاهی پیدا کنم برای لذت بردن از طریق قلب و روح رفتن به جلسات در طول هفته انرژی مرا تامین میکند با افرادی معاشرت و هم صحبت شوم که مرا درک میکنند و در کنار انها احساس ارامش دارم کتاب خواندن و نشریات الانان و نوشتن قدمی برای بهبودی من است .زمانی که خسته و گرسنه هستم هیچ کاری نکنم اول استراحت بعد وقتی انرژی گرفتم شروع به فعالیت کنم ان هم به شکل متعادل ودر اخر وارد بازی رفتار مصرف کننده   نشوم و اینها راهی است برای مراقبت از خودم چه جسمی و چه فکری و همچنین سعی نمایم رفتارهای اشتباهم را تشخیص داده و انها را تکرار ننمایم و اینها شروع بهبودی من است .