انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: مرا به گونه ای بساز . شکل بده و بتراش که مایه شرمساری تو نباشم !
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

خدایا !

مرا به گونه ای بساز . شکل بده و بتراش که مایه شرمساری تو نباشم !

خدایا !

در زندگی هرگز از یاد نمی برم گر چه والدینم موهبت تولد در این دنیا را به من عطا کرده اند اما تو هستی که موهبت زندگی جاودانه را به من می بخشی !

خدایا !

راهی نمی بینم آینده پنهان است اما مهم نیست همین کافی است که تو همه چیز را می بینی و من تو را !

خدایا !

مرا همواره در درگاهت نگاه دار دیدن تو حتی از دور یعنی زنده ماندن و جان داشتن اما ندیدنت پژمردن و جان دادن است !

خدایا !

مرا قلبی شریف ببخشتا چون رود مهر در این دنیای تشنه جاری باشد. به جستجوی آسایش و زیبائی نیستم که همه چیز در گذر است !

خدایا !

به راستی در آفرینش تو زشتی وجود ندارد پس مرا متبرک گردان تا تحت تاثیر اشکال ظاهری قرار نگیرم. شکل ظاهر را تو بخشیده ای پس عیب جوئی از شکل ظاهر عیب جوئی از توست !

خدایا !

با من بمان همچون مادری که کنار فرزندانش می ماند و آنگاه که می لغزم و می افتم کنارم باش . بی تو کسی نیست تا به او رو کنم !

خدایا !

مرا سنگ ریزه ای ساز در معبد عشقت که نجوا می کند : تنها تو فقط تو شهریار این قلب مشتاق و آرزومند هستی !

خدایا !

متبرکم کن تا یگانه درسی را که نیازمندش هستم بیاموزم :اتکای کامل به تو . خدایم ! دیریست از تو جدا مانده ام مرا به خانه بازگردان !

خدایا !

متبرکم گردان تا هر روز از زندگی ام پیشکش عشقی به تو باشد . بادا که تو همراه نادیده من در تمامی جاده های زندگی کنارم باشی !

خدایا !

مرا چون علف ها متواضع کن . چون قطره های شبنم لطیف ساز و چون درختان شکیبا . مرا متبرک گردان تا به دیگران حرمت نهم بی آنکه توقع داشته باشم دیگران به من احترام بگذارند !

خدایا !

متبرکم گردان تا وقتی ذهنم وسوسه می شود بدی ها را تلافی کند زبانم خاموش باشد . مرا بیاموز در برابر همه تحریکات صبور باشم !

خدایا !

مرا قلبی ببخش که برای دیگران بتپد . با اشک دیگران اشک بریزد . از شادی دیگران شاد شود و رنج دیگران را رنج خود بداند . قلبی که مرا با تمامب آفرینش پیوند بزند !

خدایا !

زندگی ام چون زورقی است دستخوش طوفان تو زورقبان منی ! زورقم را به تو می سپارم آن را به هر جا که می خواهی ببر !

خدایا !

تو موهبت زندگی و بسیاری موهبت های دیگر را به من عطا کرده ای مرا قلبی گشاده و پاک ببخش !

خدایا اندیشه ام را در مسیری معنوی قرار ده،تا روحم را در تو آمیزم، و لذت بودن با تو را در لحظه لحظه ی زندگی ام دریابم.

خدایا،اندیشه ام را چنان محکم ساز که به حقیقت و عقلانیت متعهد باشم،وتنها برپایه فهم و تشخیص خودم از زندگی، زندگی کنم،تا بتوانم از آنچه جامعه و دیگران از من می خواهند فراتر بروم.

خدایا،به من بینشی عطا کن که هیچ وقت خود رابادیگران مقایسه نکنم،بر آنهائی که از من برتر هستند حسد نورزم،و برآنها که پائین ترند فخر نفروشم،وبرآنچه دارم قناعت کنم و همواره در این اندیشه باشم که از آنچه در حال حاضر هستم فراتر بروم.
Heart
پروردگارا،مراوسیله ای برای بسط و گسترش آرامش خودت قرارده.

خداوندا یاریم ده که من جزیی از سلامتی تو باشم .

خداوندا یاریم کن تا من قسمتی از ثروت تو باشم.

دعا ( فرانسيس مقدس )

خدايا، مرا وسيله‌اي نيرومند براي بسط و توسعه صلح و آرامش قرار ده. خدايا ياريم كن تا :

- در دل‌هاي سرشار از كينه و خصومت بذر عشق و محبت بيفشانم.

- در دل‌هاي افراد ستمديده، عفو و بخشش.

- در دل‌هاي آكنده از ترديد، ايمان.

- در دل‌هاي سرشاز از نااميدي، اميد.

- در دل‌هاي مملو از ظلمت، روشنايي.

- در دل‌هاي سرشار از غم و اندوه، شادماني.

خداي من كمكم كن تا :

- همان‌گونه كه به فكر تسلي غم و درد خود هستم، در راه تسكين اندوه ديگران بكوشم.

- به همان اندازه كه در انديشه تفهيم نقطه نظرهايم هستم، به فهميدن سخنان ديگران توجه كنم.

چرا كه آنچه دريافت مي‌كنيم ناشي از ايثار است.

با عفو و بخشش، مشمول عفو و بخشش مي‌گرديم.

با مرگ حيات نفساني، در حيات ابدي متولد مي‌شويم.
:
 بهبودي زماني براي ما امكان پذير خواهد شد كه در سكوت مطلق به نداي خداوند در درون خود دست يابیم.