انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 14-آیا لغزش به یکباره اتفاق می افتد؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
آیا لغزش به یکباره اتفاق می افتد؟
منظور سوال اگر لغزش است خیر !!کسی که امروز لغزش مواد کرده است 2ماه پیش استارت مصرفش با نا صادقی با خود و دیگران خورده که امروز مواد مصرف کرده
لغزش به یکباره اتفاق نمیافتد زمانی که من از اصول برنامه دور شوم و ارتباطم با جلسات و راهنمایم کم شود کم کم به سمت مواد کشیده میشوم و با بها دادن به افکارم در مورد مصرف مواد به سمت لغزش کشیده میشوم.
نه
لغزش یک اتفاق نیست که به یکباره اتفاق بافتد،لغزش یک رونده که به یکباره اتفاق نمی افته.
تصورات باطل،انحراف فکری،خود فریبی،وسوسه و لغزش.
ما قبل از آگاهی هم به یکباره لغزش نمی کردم.
خیر
لغزش به یکبار اتفاق نمی افتد .بلکه یک پروژه است که فرد استارت اولیه آن را از ماه ها قبل زده است و دنبال بهانه و دستاویزی است تا اقدام به عملی کردن کند . اول دور شدن از جلسات به بهانه اینکه چقدر بروم .قطع ارتباط با راهنما و دوستان بهبودی .احساس توانایی کردن تبدیل شدن از ما به من و..... دست به دست هم می دهند تا به ...
ترنس گورسکی که خود یک 12 قدمی است در کتابهای خود کاملا به این موضوع اشاره کرده است. لغزش به عوامل مختلفی بستگی دارد که انهم در کتاب پایه معتادان گمنام اشاره شده است .پیدا کردن این عوامل خوبست اما در نهایت من میبایست موتظب باشم.جاده بهبودی سرسبز اما لغزنده است
لغزش به یکباره اتفاق نمی افتد. همانطور که بهبودی یک فرایند

است ؛لغزش هم یک فرایند است وبه مرور اتفاق می افتد.

کسی که امروز لغزش کرده است ؛بذر این لغزش را مدتها پیش

کاشته است.من باید زندگی بروال برنامه داشته باشم تا بهبودیم

تضمین شود ولغزش نکنم....