انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 6- چگونه از خودم مواظبت کنم؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
6- چگونه از خودم مواظبت کنم؟
تجربیات و لیستی که تهیه کرده ام متوجه شده ام من نمیتوانستم با این عادتها از خودم مراقبت کنم. من به راحتی با یک اشاره از کوره در رفته و همه چیز را تخریب میکردم و جالب این بود که خودم را بحق میدانستم و حق بجانب بودم. اما مسئله مهم این بود که من نمیتوانسم مراقب خودم باشم و ترس از دیگران باعث میشد که به کودکان بزرگتر از خودم پناهنده شوم و آنها به هر طریق به من آسیب میرساندند. من فقط بلد بود به دیگران هموابستگی داشته باشم و با این هموابستگی به انها اجازه میدادم که نیروی برتر من شوند و من هم فقط آنها را آنقدر گنده و توامند میکردم که خودم را از این هیولاها میترساندم و برای رضایت آنها خودم را به هر خفت و خواری می انداختم، من خودم را برده امیال دیگران کرده بودم و بدون اجازه آنها آب نمیخوردم و چشم گدایی به انها داشتم و همیشه برای جلب محبت و رضایت آنها خودم را پست و حقیر کرده بودم. گاهی بخاطر اینکارم سر بطغیان میزدم، در این هنگام هم بخودم صدمه میزدم. احساس بی ارزشی و بی لیاقتی عجیبی داشتم و این رویه نتوانست به من کمک کند، لذا در این برنامه سعی دارم با اصول این برنامه به خودم سرویس بدهم و خودم را ببخشم و دوست داشته باشم و همه ارزرشها را برای خودم بخواهم و بدانم نگهداری انرژی مهمترین بخش مراقبت از خود است و من نباید با دخالت و کنترل کردن زندگی دیگران خودم را خوار و ضعیف کنم...
من شیوه مراقب از خودم را بلد نبودم حال با اشنایی با انجمن دارم خودم را میشناسم.احساسات.علایق.افکار.من دارم با کارکرد قدم با خودم صلح میکنم وشیوه مراقب از خودم را میاموزم.با دوست داشتن خودم.با سرویس دادن به خودم .با توجه کردن به احساساتم.بامشارکت کردن وبه ارزشهای خودم احترام گزاشتن دارم این شیوه را تمرین میکنم ودر این راستا دعا میکنم که خودم ودیگران را دوست داشته باشم وببخشم
درود دوستان.شیوه مراقبت از کودکی اموزش ندیده بودم بلکه زور اضاف میزدم واسه تغییر شرایط.حال با شناخت که برنامه بهم داده متوجه شدم که من ادم عاجزی هستم و همیشه درحال کنترل کردن بودم بخاطر ترس و خودخواهی .حال با برنامه شروع به دعا کردن.خدایی نکردن.تجربه گرفتن.جلسه رفتن.وخودمو درشرایط قرار ندادن باعث میشه از خودم مراقبت کنم به کمک نیروی برتر