انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 28) در کدام قسمت از زندگی میتوان گفت که شناخت و دیدگاههای مذهبی به شما کمک كرده است؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
28) در کدام قسمت از زندگی میتوان گفت که شناخت و دیدگاههای مذهبی به شما کمک كرده است؟ توضیح دهید.
در بعضی مواقع بخاطر شرایط محیطی و احساسی با ایجاد موانعی از اعتقادات مذهبی و دینی و بخاطر ترس از عقوبت کارهایی را نمیکردم و برای خودم اعتقاداتی داشتم من دزدی میکردم و در سال گاهی بخاطر محرم و رمضان اینکار را انجام نمی دادم. توانایی قطع دروغگویی را نداشتم. روز به روز بدتر میشدم. در سرم میپیجید دروغگو دشمن خداست و من هم دروغگو بودم برای دروغم هیچ ترفندی و قسم و تهدیدی فایده نداشت. من احساس شرمساری و خجالت فعالی داشتم که در نهایت تبدیل به گناه آزار دهنده شد که دوبار به تنهایی خودکشی کردم و دوبار با خانواده بدون اطلاع آنها مرگ موش خوراندم اما لطف خداوند شامل حالم شد. که زنده ماندیم در اصل یدک کردن دین و مذهب برای اشخاصی مثل من که تحت تأثیر عادتهایشان و کاملاً بی اختیار هستند. بلایی بزرگ محسوب میشود. من آرزو داشتم مکتب و سبکی بوجود بیاد و با قاطعیت دین و مذهب و خدا را رد کند و من را از زیر بار سنگین گناه نجات دهد.