انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 27) آیا خود را فردی مثبت و موفق میدانید یا منفی و ناموفق؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
27) آیا خود را فردی مثبت و موفق میدانید یا منفی و ناموفق؟
برای تست مثبت و منفی بودن افکار و رفتارمان یک سنجش ساده داریم که خودمان به راحتی میتوانیم خود را تست بزنیم.... هر فکر و گفتار و رفتاری که از روی ترس باشد منفی میباشد. حتی اگر بهترین فکر و رفتار و گفتارهم باشد... (منفی است) هر فکر و گفتار و رفتاری که از روی عشق باشد مثبت است.... ناگفته نماند ما اصلا عشق را نمی شناسیم و در این برنامه تازه میخواهیم آنرا از روی خودمان شروع کنیم. مثلاً خودم را دوست داشته باشم و خودم را بخاطر هر عملی ببخشم و در هر موقعیتی شرایط امنی را برای خودم محیا کنم. خصوصاً بخشیدن خودم خیلی تأثیر گذار بود. من طبق عادت تمام افکار و رفتارم و گفتارم روی کنترل کردن دیگران تنظیم شده است. خیلی خیلی کمتر به خودم اهمیت میدادم. تأییدات دیگران برایم اهمیت زیادی داشت و من خودم را قربانی دیگران فقط برای تأیید طلبی کرده بودم و خودم را فراموش و غرق شرمساری و خجالت و گناه کرده بودم. بعداز معجزه ای که خداوند برایم کرد و وارد برنامه های خودیاری قدمها کردم. اولین پیام برایم همین عاشق شدن بود. عاشق خودم که از زمان بچگی از خودم نفرت داشتم. این سخت بود و وقتی انجامش دادم . متوجه شدم که شرط اول رهایی و بهبودی همین است و امروز هر کاری میکنم برای خرسندی شاپور است نه کسی دیگر چون شاپور کمک به دیگران را دوست دارد. برای اینکه به خودش کمک میکند.