انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 9ـ جمله‎ی «اراده و زندگی‎ام» یعنی چه؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
9ـ جمله‎ی «اراده و زندگی‎ام» یعنی چه؟

.
در قدم سه من از اراده شخصی خودم دوری میکنم.اراده شخصی ما معمولا از تمایل نداشتن٬بسته بودن دریچه افکارمون٬کوته بینی٬خودمحوری میباشه.ک با خود محوریهامون تو زمان کمی زندگیمون اشفته میشه (اشفتگیهای قدم اول).
به کارگیری اراده شخصیمون وانچه تا حالا دلمون خواسته همیشه ما رو تو ترس و رنج قرار داده.
  اراده ، دروني  و زندگي بيروني است  ..اراده ي من درد و نا آرامي به همراه  داره ...چون بيماره ...وقتي ميخام بتنهايي با اراده  و تدبير خودم زندگي را كنترل كنم ، جز تنش _ تشويش و نگراني چيزي نصيبم نميشود ...
 در برنامه فهميدم من ميتونم  اراده ي خداوند را در زندگي ام بكار ببرم ..اعتماد كنم ، آنوقت همه چيز در آرامش است . 
و اين مستلزم شناخت اراده خداوند و اراده ي شخصي خودم ميباشد كه  با  كار كردن قدمها امكان پذير است .   
متاسفانه سه عامل : من ميدانم ، من ميفهمم و من ميتوانم از همان دوران كودكي در من بسيار فعال شده است.و باور كرده بودم كه با اراده خود همه كاري ميكنم و اگر در واقعيت نمي توانستيم در فكر م ان را عملي مي ساختيم.و اين فكر بيمار اجازه نميداد به نيروي برترم متصل باشم و از او كمك بگيرم. و اين براي من اشفتگي و نگراني و استرس به همراه داشت .
براي همين بهترين نتيجه اين است كه اراده و زندگيم را به دست خداوند بسپارم و از شر ان ها رها شوم . و اين به مفهوم ارامش براي من بود.