انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: نحوه مشارکت چگونه؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
بعضی از کلمات نادرست در مشارکتها
1- استفاده از کلماتی مانند غول 2 و اقاجون
2-استفادا از الفاظ رکیک و بی ادبانه
3-به حاشیه راندن جلسات-- نا امید کردن --- بزرگ نمایی و غلو در مورد نواقص و اعمال اعضای انجمن ها
4-استفاده از جمله سلام دوستان پاک یا سلام دوستان هوشیار
5-اظهار نظر در مورد مسایل پزشکی روشهای ترک جسمانی متادون درمانی نالترکسون و کمپهای ترک اعتیاد
6-اظهار نظر در مورد مذاهب و تایید و رد انها و جملاتی مثل مذهب کمکی نکرد و یا برعکس بدون مذهب برنامه کار نمیکند
7-جملات من در اوردی مثل جلسه مانند سطل اشغال است
8-توهین و رد کردن اعضای سایر 12 قدمیها
9-تیر اندازی در جلسات و عدم ملاحظه تازه واردین و مچ گیری و یقه گیری از خدمتگذاران
10-متشنج کردن جلسات با مشارکتهای جنجالی
11-مشارکتهای محرک وتحریک کننده در مورد مسایل جنسی
12-استفاده از جملاتی مثل قدم جهانی قدم سنتی یا قدم اینترنتی که باعث سردرگمی اعضا میشود
13-استفاده از جملات فلسفی و ثقیل و سنگین ک
14-مشارکتهایی که راههای خلاف را نشان دهد مثلا چطور از قانون فرار میکردیم و بد اموزی دارد
15-عدم رعایت گمنامی و بازگو کردن اعمال و حرفهای دیگران
16-پاکی سال را به روز اعلام کردن مثلا 2000 روز که باعث هنگ کردن اعضا میشود
17-توهین کردن بخود مثل من معتاد لاشی هستم و غیره و عدم احترام به خود
18نا امید کردن خانواده ها و ترساندنشان با جملاتی مثل من هر لحظه ممکن اشت مواد مصرف کنم
19 بطور کلی جملات من در اوردی زیاد است و باعث دوری ما از هدفمان خواهد شد چه بسا با مشارکت اشتباه من عضوی برای همیشه جلسات را ترک کند
20-غلو کردن در مورد انجمن و گفتن حرفهای بی معنی به تازه وارد مثل این که اگر تو یکسال بیایی بنز خواهی خرید.....
مشارکت میبایست حاوی تجربه توانایی و امید و احساس صادقانه در چارچوب 12 قدم و 12 سنت باشد نه چیز دیگر--- با تشکر :]
مشارکت سازنده در راستای بهبودی صادقانه وحاوی امید به تازه وارد باشد بهتره
از دیدگاه من مشارکت بر چند قسم است
1. مشارکت فیزیکی .مثل حضور در جلسات ـ رعایت سکوتـــــــ ـ احترام گذاشتن به ارزشهای دیگر اعضا ـ مورد قضاوت قرار ندادن اعضا ـ احساس برابری با دیگران ـ رعایت پاکیزگی مکان جلسه ـ رعایت قوانین مربوط به مکان جلسه
2. مشارکت کلامی . یعنی به شراکت گذاشتن تجربه توسط گفتار و کلام که نیاز به یادگیری اصول مشارکت کلامی دارد مثل رعایت گمنامی در گفتار ـ بهداشت کلام ـ مشارکت نکردن روی دیگران ـ از تجربه گفتن نه اینکه راهکار بدهم ـ در مسایل حرفه ای هادخالت نکردن { مثل پزشکان. کمپ ها . ارگانها } رنجش هایم را با راهنما بازگو کنم نه در جلسات ـ به گونه ای صحبت کنم که به کسی بر نخورد ـ در گفتارم حامل تجربه نیرو و امید باشم ـ تن صدای متعادل داشته باشم {نه اینکه اعضا مجبور باشند برای شنیدن صدا گوشهایشان را تیز کنند} تجربه های تلخم را دارای پیام بازگو کنم
3. مشارکت خدماتی . مثل خوشآمد گو ـ منشی ـ گرداننده ـ نشریات ـ نماینده ـ خدمت در کمیته ها ـ خالی کردن سطل زباله ـ جفت کردن کفش اعضا ـ چیدن صندلی ـ و گاهی با خسارت نزدن خدمت بزرگی به جلسات میکنم
4 . مشارکت اینترنتی . مثل همین که اکنون در خدمت یکدیگریمIdea
امروز یاد گرفتم که مشارکتم سرشار از عشق و امید باشه.حال بد و مشکلاتم را با راهنمام و دوستان بهبودی ام مشارکت کنم
با صداقت کامل ، مشارکت کلامی و رفتاری ، بیان تجربه شخصی و اصولی ، ایجاد احساس همسانی خود با دیگران ، تائید نکردن و رد نکردن هیچ کس و هیچ چیز ، خسارت نزدن ، رعایت گمنامی ، غلو نکردن ، رعایت حفظ و امنیت جلسات ، پرهیز کردن از بیان مسائل خصوصی ، در میان گذاشتن تجربه توانایی نیرو و امید ، صداقت با خود ، مختصر و مفید رسا صحبت کردن , درد دل کردن صادقانه ، عدم اظهار نظر ، در مورد مسائلی مانند کمپهای ترک اعتیاد ، مباحث سیاسی و مذهبی و هرگونه مسائل خارج از انجمن و...........
من در جلسات باز ترس از مشارکت داشتم،ولي تا وارد اين تالار شدم ترسم کم تر شده چون با دوستان اینجا صادقانه مشارکت ميکنم ودر مشارکت بايد هم از حال واحساس خوب و حال بدمون بگيم که دوست تازه وارد که به جلسه میاد اوهم باحال خوب ما احساس خوبی بهش بده Heart

در جلسات فقط خودت باش
درجلسات من باید رعایت خیلی از چیزهای را و خیلی از حرف ها که می خواهم بزنم را داشته باشم من گاهی نمی توانم خود واقعی باشم برای رعایت حال تازه واردین گاهی نقاب خوب بودن می زنم . نمی توانم انرژی منفی بدهم چون حالم خوب نیست . تجربه کرده ام تازه وارد که بودم رفتم جلسه طرف با 3سال پاکی مشارکت کرد گفت حالم خراب به هیچی امید ندارم .دست دوستم را گرفتم گفتم برویم اینجا جا ما نیست . گفتم بعد این مدت این ...... پس درجلسات باید حرف ها از امید عشق بهبودی شکرگزای و....
درسته در جلسات از حالو احساسم میگم اما یادم باشه که یه بخشی از حرفام حامل عشق وامیدباشه تا از هدف اصلی که همون پیام رسانی به یه همدرده دورنشم.امروز لبخند من همراه با جملاتی ابتدایی از سر عشق و انرزی ونشاط وصدالبته صادقانه میتونه سرنوشت یه همدرده تازه واردو تغییر بده همچنانکه یکی از همین پیامها منو اینجا آوردوهمین جا نگه داشت وسرنوشت منو تغییر داد...
سلام همسفران عزیز
خواهش می کنم دوستان باتجربه در مشارکت ها درباره تحمل راحت تر دوره سم زدایی به ما تازه واردها مشاوره بدهند

صفحه‌ها: 1 2