انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 5ـ در قدم پنجم را «برای خدا، خودم و انسانی دیگر می‏خوانم» یعنی چه؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
5ـ در قدم پنجم را «برای خدا، خودم و انسانی دیگر می‏خوانم» یعنی چه؟
قدم پنجم در اکثر موارد با راهنما گفته میشود و کار میشود.در کتاب بزرگ الکلیهای گمنام البته امده که با یک واعظ یا دوست هم میشود اما بعدش گفته که یکی مث خودمان بهتر میتواند ما را درک کند.در قدم پنجم انچه را کع در قدم 4 نوشتم به راهنمایم اقرار کردم و در واقع به خودم و خدایم هم اقرار کردم
ااقرار ب خداوند برای اینه ک ما برنامه مون روحانی میباشد پس اقرار به خداوند برای دعوت نیروی برتر
اقرار ب خودمان ک توان و تمایل ب انتخاب راه دیگری نداریم چ بسا ممکن است ما با خودمحوری ک داشتیم خانواده مان ب ما میگفتند تو خودخواه هست....... ولی من انکار میکردم با این اقرار کردن ب خودم دیگر نمیتوانم انکار کنم.

اقرار ب راهنما :من نمی تونستم نقش وسهم خودمو از سهم و نقش دیگران درمشکلات جدا کنم.ازاری ک ب دیگران میرساندم رو انکار میکردم.راهنما ب ما گوش میدهد میتواند ب ما کمک کند تا سهم و نقش خودمون رو متوجه شیم.
براي من اين هست  كه : من در اين قدم تنها نيستم ..اعتماد  و صداقت را تجربه ميكنم ...اقرار به خودم كه انكارم شكسته بشه ...به راهنما  و خداوند كه اعتماد ميكنم و براي همين است كه بعد از قدم پنجم رابطه من با را هنمام و خداوند بهتر ميشه ...