انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 3-آیا این سنت اول فقط در رابطه با گروه وانجمن کاربرد دارد؟یا در موارد دیگر نیز میتوان
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
آیا این سنت فقط در رابطه با گروه و انجمن کاربرد دارد؟ یا در موارد دیگر نیز می تواند کاربرد داشته باشد و اگر دارد در چه مواردی؟ توضیح دهید:
خیر . من در گذشته عضو ناسازگار و نابهنجار خانواده و جامعه بودم . یعنی همیشه بر خلاف جهتی که دیگران می رفتند شنا می کردم ! چون فکر می کردم با دیگران تفاوت دارم و از همه بهتر می فهمم ، ضمن اینکه هیچ کس هم نیست که من را درک کند . احساس مسئولیت و داشتن تعهد اجتماعی برای من در حد جک بود و اعتقادی به این ارزشها نداشتم . من فقط خودم را می دیدم . واضح است که افراد طبیعی از دوران نوجوانی با منافع مشترکی که با خانواده و دوستان و کل جامعه دارند آشنا هستند و در جهت حفظ و پیشبرد این منافع با دیگران مشارکت می کنند . آنها می دانند که به تنهایی نمی توانند از پس انجام امور زندگی خود برآیند و همیشه برای زندگی بهتر به کمک های متقابل نیاز دارند .
وقتی من به انجمن آمدم کم کم تبدیل به عضو بهتری برای خانواده و جامعه و کل بشریت شدم ! من فهمیدم که سعادت و خوشبختی من به شدت وابسته است به موفقیت همه بشریت و کل جهان هستی . وقتی من پاک هستم و در جهت بهبودی قرار دارم ، نه تنها برای خودم بلکه برای سایر همدردانم ، خانواده ام و جامعه ام مفید هستم . من آن احساس جزیی از کل بودن را دارم زیرا علاوه بر همنوعان به منافع مشترکی که با سایر جانداران و کل جهان هستی دارم واقفم و در جهت حفظ این منافع مشترک تلاش می کنم .
سنت یک هم در گروه و انجمن کارکرد دارد و هم در خانواده و اجتماع به عنوان مثال در زندگی خانوادگی دیگر فقط به نظر ومنافع خودم نباید فکر کنم بلکه تداوم خانواده به نظرات همه اعضا بستگی دارد
اين سنت مي تواند در تمام زمينه ها كاربرد داشته باشد و درست مثل محركي است كه كمك مي كند از از انزوا و تنهايي بيرون بياييم و آرام آرام به طرف خانواده ، محيط كار و اجتماع حركت كنيم . اين سنت حتي در موارد شخصي و فردي من كاربرد دارد . سنت هاي دوازده گانه از با هم بودن و همزيستي صحبت مي كند .

( همكاري و تعاون )

ما مي توانيم تجربه كنيم كه با احساس تعلق نسبت به دنياي اطرافمان زندگي كنيم سنت يكم ما را با دنيايي آشتي مي دهد كه در گذشته بر اثر رفتارهاي ضد اجتماعي خودمان را از آن طرد كرده بوديم .
سنت يكم مسئول برقراري روابط عمومي ما و نبض بقاي هر عضو است . رعايت سنت يكم يعني كاركرد قدم دوازده و پايداري بخشيدن به بيداري روحاني سنت يكم يك اصل الهي و معنوي است رعايت آن يعني جذابيت ؛ محبت ، امين بودن و عاشقانه زيستن !
رعايت سنت يكم گاهي سخت به نظر مي رسد . ولي غير ممكن نيست . گذشتن از منافع شخصي و احترام گذاشتن به قوانين و اصول گروه بايد در راس قرار گيرد .
من در گروه بايد به شكلي رفتار كنم كه هيچ احساس تفاوتي به وجود نيايد . براي ادامه ي بهبودي حفظ وحدت گروه الزاميست .
احساس تملك داشتن نسبت به هر چيزي باعث جدايي ما از كل و گروه مي شود . و ما را از هدف اصلي دور مي كند .
در آغوش گرفتن و سرويس دادن به يك تازه وارد سكوت كردن گوش دادن و مشاركت كردن تشويق كردن و تائيد كردن هم به مانند رعايت سنت يكم است . صحبت كردن به زبان برنامه و مشاركت كردن به نوعي كه ديگران برانگيخته نشوند و در نظر گرفتن اين كه زندگي ما به رعايت اين سنت بستگي دارد هم به نوعي رعايت سنت يكم مي باشد.
همه ي ما در آفرينش يكسان آفريده شده ايم و هر كس مي تواند بدون در نظر گرفتن سن نژاد و مذهب و جنسيت به ما پيوند و از نعمت هاي خداوند بهره مند شوند و ما به این اصل احترام مي گذاريم حتي اگر از روي ترس باشد تا به مرور به عشق هم تبديل شود .
ابراز محبت و علاقه نسبت به ديگران هنگام برخورد و صحبت انجام سهم اندكي از رعايت سنت اول مي باشد .
تا وقتي كه بفهميم اتحاد تنها ستون بقاي انجمن ماست به اين درك خواهيم رسيد كه حفظ منافع مشترك مي بايست در راس قرار گيرد و ما در انجمن تمرين مي كنيم تا ياد بگيريم این اصل را در زندگي رعايت كنيم .
خیر. کار بر همگانی واجتماعی داریم مانند :احرام گذاشتن به عقاید ونظریات دیگران (مثل:نظافت کردن)
_اهمیت به جمع زدن تنبلودر نتیجه لذت بردن از خانواده(کمک کردن در امور منزل)
_مانند عبور ومرور از چراغ قرمز وتجاوز نکردن به حقوق دیگران (جلوگیری از بیش امد های بیش بینی نشده )
_اسراف نکردن در منابع طبیعی (اب کاز.برق.تلفن........)
_در محل کار ودر نظر گرفتن منابع صاحب کار ومحیط کار
_توجه واهمیتت دادن به همسر وفرزندان واعضای خانواده وهمچنین تنلی نکردن ودنبال اسایش لحظه ای نبودن.
بس در اخر نتیجه میگیریم که وقتی سنت اول راعیت نشود ما مقطعی ومحدود سود می بریم وبنباللش حتما ازارو رنجش می بینیم

اين سنت در همه زمينه هاي ما کار برد دارد اولش اين است که وقتي سنت يا قدمي که کار نکردي نيا تجربه بده واينکه شايد با بعضي کارهاي شخصي خودت به جاي اينکه کار بردي را انجام دهي بد تر شود ودرکل اينکه نتيجه مي گيريم در راستاي زندگي منم کار برد دارد
خیر . من در گذشته عضو ناسازگار و نابهنجار خانواده و جامعه بودم . یعنی همیشه بر خلاف جهتی که دیگران می رفتند شنا می کردم ! چون فکر می کردم با دیگران تفاوت دارم و از همه بهتر می فهمم ، ضمن اینکه هیچ کس هم نیست که من را درک کند . احساس مسئولیت و داشتن تعهد اجتماعی برای من در حد جک بود و اعتقادی به این ارزشها نداشتم . من فقط خودم را می دیدم . واضح است که افراد طبیعی از دوران نوجوانی با منافع مشترکی که با خانواده و دوستان و کل جامعه دارند آشنا هستند و در جهت حفظ و پیشبرد این منافع با دیگران مشارکت می کنند . آنها می دانند که به تنهایی نمی توانند از پس انجام امور زندگی خود برآیند و همیشه برای زندگی بهتر به کمک های متقابل نیاز دارند .

وقتی من به انجمن آمدم کم کم تبدیل به عضو بهتری برای خانواده و جامعه و کل بشریت شدم ! من فهمیدم که سعادت و خوشبختی من به شدت وابسته است به موفقیت همه بشریت و کل جهان هستی . وقتی من پاک هستم و در جهت بهبودی قرار دارم ، نه تنها برای خودم بلکه برای سایر همدردانم ، خانواده ام و جامعه ام مفید هستم . من آن احساس جزیی از کل بودن را دارم زیرا علاوه بر همنوعان به منافع مشترکی که با سایر جانداران و کل جهان هستی دارم واقفم و در جهت حفظ این منافع مشترک تلاش می کنم .