انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 3-چند مثال زنده از رفتار مطابق سنت سوم خود را در انجمن ینویسید
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
چند مثال زنده از رفتار مطابق سنت سوم خود را در انجمن ینویسید
+ اولین کاری که الان سعی می کنم در گروه انجام بدهم این است که در مورد هیچ شخصی قضاوت نکنم .
+ سعی می کنم با همه تازه واردین یکسان برخورد کنم به همین منظور گاهی خوش آمدگو می شوم و سعی می کنم به همه عشق بدهم خصوصا تازه واردین ...
+ سعی می کنم در مشارکت هایم به اعضاء تازه وارد امید بدهم بدون آنکه بخواهم وعده چیزی را در آینده به آنها بدهم ...
+ سعی می کنم با درک احساسات تازه واردین کاری نکنم که از جلسه زده شوند . سعی می کنم با رعایت اصول انجمن در دل آنها جاذبه ایجاد کنم تا تمایل بیشتری پیدا کنند .
+ اگر شخصی در گروه باشد که لغزش کرده و دوباره آمده ، مورد توجه من است ، سعی می کنم با تجربیاتی که در این زمینه دارم کمکش کنم . متاسفانه قبلا اینگونه افراد را تحویل نمی گرفتم چون فکر می کردم اینها عضو انجمن نیستند! تا اینکه خودم لغزش کردم و فهمیدم هیچ قضاوتی نمی توانم در مورد عضویت و تمایل افراد داشته باشم .
نگاه یکسان به اعضا،خوش امدگویی به تازه واردین،احترام به اعضای قدیمی،تشویق اعضای دورافتاده به حضور مجدد در جلسات و خدمت دادنبه انها،اهمیت دادن به نظرات اعضا،قضاوت نکردن در مپرد پاکی و بهبودی اعضا
- خوش رفتاری وخوش آمدگویی ودر آغوش گرفتن تازه واردین وهرکسی از هر طبقه ویا ملیتی با عشق و
محبت.
- سعی در اجتناب از قضاوت کردن در مورد دیگران وبجای دیگران تصمیم گرفتن .
- نشان دادن علاقه وتعلق خودمان نسبت به جلسات واین احساس را در دیگران نیز به وجودآوریم وتا حدی
در وسعت وبیشرفت عضویت سهیم باشیم.
- خوش برخوردی وتشویق کردن معتادانی که در حال مصرف بودند وبرای ورود به جلسات تاویق آوردن
اشتیاق وتمایل به قطع مصرف مواد درآنها.
- بذیرفتن نقاط ضعف ومشترکی که درهمه معتادان وجود دارد واحساس برتری نکردن وقبول کردن اعتیاد
وزندگی معتادانی که با من تفاوت دارند.
- تقسیم کردن بهبودی بطور مساوی وقائل شدن حق همگان از بهبودی برای اعضاءانجمن.
- خدمت عاشقانه وصادقانه به معتادانی که دست کمک به طرف ما دراز کرده اند وبه ما احتیاج دارند.
1- قضاوت نکردن در مورد تمایل اعضاء
2- همدردی
3- دخالت نکردن در امورخانوادگی تازه واردین
4-یکسانی اعضای انجمن
5- فروتنی
6-عضویت بی قید وشرط
7- دادن آگاهی کامل به تازه وارد درمورد برنامه
8- احترا م گذاشتن به حق وحقوق اعضاء
9- جستجو نکردن از تازه وارد
10- گوش کردن به حرفهای تازه وارد
11- تحمل کردن اعضاء
12- تشویق تازه وارد
13- عشق بلاعوض
14 خدمت عاشقانه وصادقانه
15 خوش آمدگویی از تازه وارد
+ اولین کاری که الان سعی می کنم در گروه انجام بدهم این است که در مورد هیچ شخصی قضاوت نکنم .

+ سعی می کنم با همه تازه واردین یکسان برخورد کنم به همین منظور گاهی خوش آمدگو می شوم و سعی می کنم به همه عشق بدهم خصوصا تازه واردین ...

+ سعی می کنم در مشارکت هایم به اعضاء تازه وارد امید بدهم بدون آنکه بخواهم وعده چیزی را در آینده به آنها بدهم ...

+ سعی می کنم با درک احساسات تازه واردین کاری نکنم که از جلسه زده شوند . سعی می کنم با رعایت اصول انجمن در دل آنها جاذبه ایجاد کنم تا تمایل بیشتری پیدا کنند .

+ اگر شخصی در گروه باشد که لغزش کرده و دوباره آمده ، مورد توجه من است ، سعی می کنم با تجربیاتی که در این زمینه دارم کمکش کنم . متاسفانه قبلا اینگونه افراد را تحویل نمی گرفتم چون فکر می کردم اینها عضو انجمن نیستند! تا اینکه خودم لغزش کردم و فهمیدم هیچ قضاوتی نمی توانم در مورد عضویت و تمایل افراد داشته باشم .