انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 1- مفهوم متکی به خو د بودن چیست؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
مفهوم متکی به خو د بودن چیست؟
منظور از متکی بودن به عنوان فرد این نیست که من در هیچ زمینه ای از دیگران کمک نگیرم بلکه منظور این است که مستقل باشم و سهم منصفانه خود را ادا کنم و انگل اجتماع نباشم و مانند روزهای مصرف زالو وار زندگی نکنم.و به عنوان گروه یعنی کمکی از جایی دریافت نکنیم و هزینه های گروه توسط خود گروه تامین شود
سنت هفتم پایه و اساس انجمن معتادان گمنام را شکل داده است و در عین حال تنها جایی در انجمن است که در آن صحبت از مسایل مالی می شود به همین دلیل لازم است که اعضاء انجمن به خوبی از این سنت آگاه باشند . من به عنوان معتاد همیشه از نظر مالی و عاطفی به اطرافیانم وابستگی داشتم یعنی بدون کمک و تو جه آنها نمی توانستم به اعتیادم ادامه بدهم . در سنت هفتم به عنوان معتاد و گروه یاد می گیرم که از این وابستگی ها رها شوم و به توانایی های خودم تکیه کنم . مسئله مهم در این سنت حق انتخاب است . اگر گروه ها بخواهند از خارج کمکی بگیرند مطمئنا مجبور به سازش های غیر اصولی خواهند شد ( تجربه های فراوانی در این مورد وجود دارد ) یعنی حق انتخاب خود را از دست می دهند . در داخل انجمن هم باید اعضاء گروه ها سعی در خودکفایی در همه زمینه ها کنند . مثلا بهتر آن است که پستهای اداری گروه ( منشی ها و خزانه دار و نمایندگان بین گروهی ) در اختیار اعضاء گروه باشد . بهتر است سخنران و خوشامد گو از بین اعضاء همان گروه باشند ( به دلیل آشنایی با مسایل و شرایط گروه ) . در مورد بودجه بندی نهایت دقت را باید داشته باشیم ( اولویت بندی هزینه ها ) تا نیاز به اعانه سایر گروهها نداشته باشیم .