انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 22. آيا در اين مدت كه با انجمن و اصول آن آشنایيد مشاركتي از احساسات خود به صورت صادقا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
22. آيا در اين مدت كه با انجمن و اصول آن آشنایيد مشاركتي از احساسات خود به صورت صادقانه راجع به خود و بیمارتان كرده‌ايد؟
من پس از ورودبه برنامه خودیاری متوجه شدم، که داشتن صداقت باخود خیلی مهمتر از صداقت با دیگران است. چون تکلیفم با خود را دانسته و متوجه خواهم شد که برای چه نیت و منظوری وارد برنامه شده ام. این برنامه مخصوص بیماران سرطانی است، محلی برای رفیق و کلوپ بازی و خالی کردن عقده حقارت و دستور دادن به این و آن نیست. هرکسی که باخود صداقت داشته باشد، میتواند روی یک صندلی در جلسه بنشیند و به مشارکت دیگران گوش بدهد و خودش را با کشیدن سیگار سرکار نگذارد، چون با نکشیدن سیگار میخواهد برنامه را پیگیری کند و حسن نیت خود را با ترک سیگارش نشان خواهد داد و در موقع مشارکت دیگران با پچ پچ و سرو صدا فضای جلسات را آزار دهنده نخواهد کرد. این جلسات برای من و خیلیهای دیگر محل نجات زندگی است و ما نیاز به محیطی آرام و ساکت داریم که از تجربیات سایر همدردان استفاده کنیم و سرو صدا و شلوغ و آشفته کردن به حق و حقوق و زندگی همدردان تعدی و تجاوز خواهد شد. کسانی که با خود صادق هستند، مجال و فرصت استفاده از اصول و فضای بهبودی را به دیگران هم خواهند داد...