انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 20. آيا مي‌توانيد تشخيص دهيد كه اصول خودیاری اين برنامه، یک برنامه‌ي مذهبي نيست؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
20. آيا مي‌توانيد تشخيص دهيد كه اصول خودیاری اين برنامه، یک برنامه‌ي مذهبي نيست؟
در ابتدا فکر میکردم که این برنام از طریق عده ای پزشک و متخصص که حقوق بگیر دولت هستند و اینکه در ابتدای جلسه شروعش را با دعای آرامش است، یک برنامه مذهبی است و به مرور و ادمه دادن به شرکت در جلسات متوجه شدم که این اصول مذهبی نیست اما معنوی و خدایی است. چون بیماری ما شرکت ندادن خداوند در زندگیمان بود و به بی خدایی رسیده بودیم و نداشت یک رابطه درست و صادقانه معنوی هم به عنوان خلأ معنوی است. که باید در ابتدا خودم را بشناسم و چون من فردی خود محور هستم، این ابزارهای توهمی خداگونه را از خودم بگیرم و خودم را از غرورکاذب و انکار سلب کنم، نیاز به خودشناسی دارم و وقتی خودم را بشناسم متوجه میشوم که من انسان هستم و جایزالخطا و نمیتونم در جایگاه خداوند قرار بگیرم پس من به عنوان انسان حق و حقوق بندگی خودم را گرفته و اجازه میدهم خداوند خدایی خودش را بکند که خوب بلد است و بکار خودش کاملاً مسلط و من هم به بندگی این خدای قادر و مهربان میرسم و سعی میکنم همان کس و بنده ای باشم که او از من در نظر دارد و اراده کرده است...