انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 9. آيا مي‌توانيد نيروهاي برتري كه بر شما تسلط داشتند را بشناسيد؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
9. آيا مي‌توانيد نيروهاي برتري كه بر شما تسلط داشتند را بشناسيد؟
در ابتدا با این نیروهای برتر منفی که در زندگی من بودند و فعالیت میکردند و زندگی من را به خطر انداخته بودند، من ترسهای زیادی داشتم و ترسهای منفی و مثبت را باهم قاطی کرده بودم، فقط میترسیدم و در اثر ترسیدن استرس به سراغم میآمد. من موقعیت و احساسات خودم را کاملا نمی شناختم، مثلاً متوجه بودم که فردی بسیار لجباز هستم، اما در غرور و انکار زیاد به آن اهمیتی نمیدادم و حتی داشتن لجاجت را یک امتیاز احساسی و عاطفی و اجتماعی میدانستم. اصلاً آگاهی نداشتم و توجه نمیکردم که من با لجبازی چه صدمات جبران ناپذیری به خودم و دیگران و زندگی و اجتماع زده بودم. من نمیخواستم مسئولیت کارهایم را به عهده نمیگرفتم و اگر اتفاقی هم می افتاد تقصیرش را گردن دیگران می انداختم و باغرور و انکار خودم را بیشتر در گرداب لجبازی غرق میکردم و در همانحال دیگران را مقصر نشان میدادم. من بدون اختیار دروغ میگفتم و از اینکه درهرجایی بدون نیاز به دروغ آن را میگفتم و مورد تمسخر قرار میگرفتم. من فردی تنبل و بی مسئولیت بودم. من فردی بدقول و پشت گوش انداز بودم، من پرخور بودم و لذت طلب که در موقعیتی بدنبال کسب لذت بودم و دوست داشتم هرچیزی در این دنیا مال من باشد، من خودخواه و خودمحور و فردی خشن و کینه ای بودم...