انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 7ـ «رهبران ماخدمتگزاران مورد اعتمادند و بر ما حکومت نمیکنند» برای من به چه معنا است؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
7ـ «رهبران ماخدمتگزاران مورد اعتمادند و بر ما حکومت نمیکنند» برای من به چه معنا است؟
آیا رهبری میتواند خدمتگزار مورد اعتماد باشد و بر ما حکومت نکند «آيا هر دوی اینها کنار هم قرار میگیرد؟»
اصولاً بيماري هموابستگي بيماري سوءاستفاده و تأييد طلبي و ابراز وجود و مطرح كردن خود است، مسلماً انتظار مي‌رود كه در بعضي از موارد كه به ما بر مي‌خورد واكنش نشان دهيم، لذا در اين انجمن هم امكان دارد كه گاهي از مسير بهبودي خارج شوم، امّا در همان موقع هم اگر دست از غرايض شخصي بردارم، متوجه خواهم شد كه به عنوان خدمتگزار نمي‌توانم خودم را جاي خداوند قرار دهم و براي اين‌كه جايگاهم را به خودم يادآوري كنم، متن سنت دوّم را با صداي بلند مي‌خوانم و با خواندن آن به خودم تأكيد مي‌نمايم كه دست از كنترل و تغيير دادن افراد و شرايط بردارم و امور را به دست خداوند بسپارم و خودم با صداقت به خدماتم بپردازم، اصول روحاني اين سنت جايگاه همه‌ي خدمتگزاران را مشخص نموده است، لذا به خاطر اين‌كه انحرافي در بين خدمتگزاران ايجاد نشود به ما يادآوري مي‌كند كه در محدوده‌ي خدماتي خودمان باشيم و به كساني كه با اعتماد به ما رأي اعتما داده‌اند حكومت و سرپرستي نكنيم.