انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: کتابخوانی سنت دوازدهم کدا
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
ناشناسی اساس معنوی تمام سنتهای ما میباشند و همیشه یادآور این است که اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم.
سنت دوازده روشن میکند که Coda یک برنامه‌ی كاملاً معنوی است و ناشناسی اساس معنوی همه‌ی سنت‌ها است، علاوه بر آن، ناشناسی اساس کارکرد و تاثير مهم براي جلسات و گروه‌های ما است، بنابراین باید اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم، این امر و مسئله از برنامه‌ي ما محافظت میکند.
به راستی میتوان گفت، بدون رعايت ناشناسی ساختار کُدا از هم میپاشد.
در سنت یازده، مادر مورد معنی ناشناس ماندن و رعايت آن در خط مشی روابط عمومی صحبت کردیم، اکنون، در سنت دوازده، ما به دنبال معنويت در مورد به گرد هم در آمدن در حريم جلسات‌مان و کار خدماتی Coda با حفظ روح ناشناسی و احترام به آن هستیم.
ناشناس بودن نه تنها پنهان کردن نام فامیلی است، بلکه مي‌تواند پنهان کردن آدرس منزل نیز ‌باشد.
رعايت آن این امکان را که فرد، مورد قضاوت دیگران قرار بگیرد را کاهش می‌یابد.
زیرا فقط در حريم انجمن، تفاوت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، وجود ندارد و هر شخصی باید روی رهایی از هم‌وابستگی خود انرژي گذاشته و تمرکز کند، مایک فرصت بینظیر براي رُشد و تغييرات داریم، که گوش مي‌دهیم و با افرادی که هدف مشابه‌اي با هم داریم کار مي‌کنیم.

باحفظ ناشناسی، یادآوری میکنیم که فقط برای یک هدف اصلی، يعني رساندن پیام بهبودی به کسانی که هنوز در رنج هستند به دور هم جمع میشویم، حفظ و رعايت ناشناسی به ما امنیت میدهد، زیرا فضایی را بهوجود میآورد که ما میتوانیم بدون ترس از قضاوت شدن یا مورد مؤاخذه قرار گرفتن از طرف ديگران، به راحتی صحبت کنیم.
مثلا: ًیکی از اعضاء مشارکت کرد که: من از قضاوت شدن توسط دیگران كه اصول ما را نمي‌دانستند، تجربهی تلخی دارم.
اکنون برنامه به من یاد داده است، انتخابهای من بايد طوری باشد که رفتارم مورد غيبت و قضاوت ديگران نباشد.
وقتی روی مفهوم ناشناسی خود و اصول كُدا تأکید میکنیم، میتوانیم اصول را بر شخصیتها مقدم بدانیم.
بنابراین ما به آنچه گفته شده گوش میدهیم، نه این‌که چه شخصی آن‌ را گفته است و يا ما کارها و غرايض شخصیمان را وارد انجمن نمیکنیم، ما فقط روی عادت‌ها و بيماري هم‌وابستگی خود تمرکز میکنیم.
برنامهی ما برای رسيدن به معنویت یک تعریف چهارچوبي و مشخصي ندارد.
بنابراین هر یک از اعضای انجمن میتوانند راه و باورهاي معنوی خود را داشته باشندCoda یک برنامهی فراگیر است.
سنت دوازده به ما درس میدهد که در اجرای همه‌ي سنتها باید اصول را به شخصیتها ترجیح دهیم.
وقتی ما این اصول را مقدم قرار میدهیم، Coda میتواند سالم و پا برجا بماند. كه زندگي ما و خانواده‌ي ما به آن بستگي دارد، سنتها به ما یاد میدهند که هر عضوی و گروهی از هم‌وابستههای ناشناس، چه‌گونه به خاطر اهميت ناشناسی، معنویت و انجمن فراگیر خود را حفظ نماید.