انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: پیام های روزانه...(هر روز یک پیام جدید)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
اینروزها در حال بررسی حوزه های مختلف زندگی هسنم.برای من سخت بود قبول کنم تقریبا در تمام قسمتها درست رفتار نمیکردم.من شدیدا میل به تغییر دیگران داشتم و روی ضعف های اطرافیانم زوم میکردم.من نه زندگی میکردم و نه میگذاشتم دیگرام زندگی کنند.تعاریف من از حوزه های مختلف ناشی از باورهای غلط بود و انچه خودم فکر میکردم درست است.
برای من کاربرد قدم سوم همیشه سخت بود.من مدام در اینده بودم و اتفاقات را پیشداوری میکردم.
پذیرفتن خواست خدا برایم سخت بود و از او رنجش میگرفتم.
من فکر میکردم صمیمیت یعنی اینکه احساسات خود و دیگران را نادیده بگیرم!راهنمایم به من کمک کرد تا شهوت را به خدا بسپارم!این الگویی بود که هیچگاه در دوره اول بهبودی نمیخواستم به خدا بسپارم و انرا تسلیم خدا کنم.
شهوت باید در جهت خدمت به دیگران استفاده شود نه چیز دیگر.وقتی اینگونه عمل کردم دیدم به خود و دیگران احترام میگذارم.اینروزها از احساس گناه و رنجش بیرون امده ام.
اماده ام تا همه چیز را تسلیم خداوند کنم.خصوصا نفس سرکشم را.
باورم نمیشد که میتوانم بدون شهوت زندگی کنم و شاد باشم.من فکر میکردم اگر شهوت نکنم خواهم مرد!
جالب اینجاست وقتی انرا به خدا سپردم،تغییرات جسمی،عاطفی،احساسی و روحانی در من شروع شد و قابلیتهایی که از دست داده بودم به مرور پدیدار گشت.
به من گفتند اس ای 2 گام به جلو و یک گام به عقب است.سعی میکنم از سرزنش خود دست بردارم و کارهایم را خودم انجام دهم.همیشه میخواستم بخشی از کارهایم را دیگران انجام دهند
فهمیدم اولویت اول من بهبودی و شرکت در جلسات است و تنها پس از ان اتفاقات خوب برایم رقم میخورد و بهترین اتفاق اینست که من دودستی به این برنامه چسبیده ام و دیگر نمیگویم:چرا اینجوری و چرا اونجوری و اگه اینجوری و اگه اونجوری
اینها فقط صدای بیماری است.باید ببینم کار درست کدامست و انرا انجام دهم و اینکه من ادم مهربانی هستم و میتوانم مفید باشم و از امروزم لذت ببرم.هر چند که نواقصم هنوز برطرف نشده اند و گاه و بیگاه به سراغم می ایند اما بلافاصله انرا میسپارم
از خداوند بخاطر وجود برنامه سپاسگزارم 
امیر اریا
در دوره جدید بهبودی شبیه سازی نکنید
میگویند فیلی کوچک بود که پایش را به طناب بسته بودند.او بزرگ شده بود و هیچ تلاشی برای ازاد کردت پایش نمیکردواو از بس در دوران کودکی تلاشش بینتیجه مانده بود اسارت را باور کرده بود.
من بخاطر نقص شهوت و نااگاهی در کارم مدام شکست میخوردم و به قول کتاب خودم را در دام کار سخت انداخته بودم.اصلیترین رابطه من نافرجام ماند.روابط من با دیگران جالب نبود و مدام رنجش و تلافی در رفتارهایم جریان داشت.در تمام حوزه های زندگی من اشتباه عمل میکردم....رهجوهایم ترجیح دادند با کس دیگری کار کنند و دیگر در خدمات کارایی لازم را نداشتم.به طور کلی سبب ازار خودم و دیگران میشدم
اما
در دوره جدید بهبودی تقریبا اشتباه مالی نکردم و وارد یک رابطه اشتباه نشدم.با کسانی که باورهای غلط داشتند قطع ارتباط کردم و شروع به ساختن ارتباطات جدید کردم.کسانی که دوست نداشتند با من سلام و احوالپرسی بکنند مرا دعوت میکردند .جلسات بهبودی قبلی را با دیدگاهی نو شرکت نمودم  و به به مروز برای پستهای مختلف خدماتی دعوت شدم و همزمان اس ای را هم شرکت کردم.چیزی درون ما در اوایل بهبودی میگوید تو باز هم شکست میخوری.مراقب این صدا باشید.این صدای بیماری ماست.ما بزرگ شده ایم.ما ادم سابق نیستیم پس طناب را رها میکنیم
اگه اینجوری میشد و بشه و امثلهم فقط صدای بیماری ماست.در اس ای فقط قدم 3 کار کنید و به جلسه بروید.جلسه و جلسه و جلسه.از مشکلات خود بیرون بیایید و خدمت کنید.در برنامه بهبودی قبلی نیز خدمت کنید.ما همیشه مدیون برنامه قبلیمان هستیم  و فقط اینبار با موفقهای ان برنامه رابطه داشته باشید(کسانی که به لحاظ روحانی موفق هستند)و حالا که شهوت نمیکنیم خوش قولتر و متینتر و مودب تر رفتار میکنیم و تازه واردان را جذب میکنیم
(امتحان کنید).بگذارید خداوند مشکلاتتان را حل کند.نیازهایتان را به او بگویید وصبور باشید.
حال که ما شهوت نمیکنیم و مواد و الکل نمیزنیم  و رفتارهای بدمان را کنار گذاشته ایم الایق بهترینهای خدا هستیم.این را باور کنید تا بهترین اتفاقات برایتان رقم بخورد
امیر اریا

کار درست را انجام دهید به جلسه بروید و کار کنید...
وقتی به اس ای می اییم و نگاهی به دور و بر خودمان می انداریم میبینیم زندگی اشفته ای داریم.روابط ما با اطرافیانمان به مسمومیت رسیده است.مشکلات مالی و کاری ما مثل یک کوه به نظر میرسد و فکر میکنیم  بایستی به یکباره همه حل شوند!شدیدا به لحاظ عاطفی و احساسی اسیب پذیر هستیم و مثل گذشته فکر میکنیم کسی یا چیزی باید بیاید تا ما را نجات دهد
عجله نکنید و فقط برنامه را انجام دهید.وقتی شما پاک زندگی کنید و جبران خسارت کنید خداوند هم به طور حتم به شما کمک خواهد کرد.در تولد دوستانتان شرکت کنید به خانواده عشق بورزید و انتظار تشکر نداشته باشید.سعی کنید از خود بیرون بیایید و خدمت کنید.
روابط جدیدتان با دیگران خط کشی شده و دارای حد و مرز باشد.پرهیزهایتان را با عشق انجام دهید و در قدم دوم روی باورهای اشتباهتان کار کنید.فرصت راهنما شدن در اس ای تجربه بسیار زیبایی است که مفید بودن برای جامعه و دیگران را احساس خواهید کرد.مهم نیست چه اتفاقی می افتد و اوضاع چطور پیش میرود از اولین بار یک رابطه عاشقانه و یا نامشروع خودداری کنید(اگر متاهل هستید فقط به همسرتان عشق بورزید).از جر و بحث کردن و میل به تغییر خانواده خودداری کنید و به جای ان به جلسه بروید)(البته جلسه برای فرار از مسوولیتهایتان نباشد).
به مشکلات مالی زیاد فکر نکنید!در زمان شهوت ما شدیدا ترسو بودیم.قدمها را کار کنید تا اتفاقات مالی خوب برایتان رقم بخورد.بیکاری برای ما سمی مهلک است.حتما کار کنید اما در دو سال اول اصلا خودتان را خسته نکنید.و انتظار نتیجه سریع نداشته باشید
دعا کنید.ما به لحاظ روحانی بیمار هستیم.دعا غذای روح ماست بقول کتاب فقط کسانی به طور مرتب دعا نمیکنند که در مورد قدرت دعا تردید دارند.
غذاهای سالم استفاده کنید.!به سلامت بدن خود اهمیت دهید (گیاهخواری و خامخواری یک تجربه شخصی بعضی اعضاست و اس ای هیچ نظری در این مورد ندارد) اما به طور کلی غذاهای خوب و سالم با مشورت پزشک استفاده کنید.
از ابزارهای برنامه استفاده کنید و قدم 3 کار کنید.قدم 3--قدم 3 و قدم 3
اگر یک روز را با اعمالی به پایان رساندید که از خودتان راضی نبودید دوباره شروع کنید و به خودتان گیر ندهید
امیر اریا

سلام من یک تازه وارد هستم.بارها وبارها ترک کردم اما نتونستم.خواهش میکنم کمکم کنید.از خودم بدم می یاد که اینقدر توبه شکستم.خدایا منو ببخش.
(2016-02-03، 02:18 )من میتوم نوشته است: [ -> ]سلام من یک تازه وارد هستم.بارها وبارها ترک کردم اما نتونستم.خواهش میکنم کمکم کنید.از خودم بدم می یاد که اینقدر توبه شکستم.خدایا منو ببخش.

با سلام و تشکر بابت ثبت نام در تالار بانیان بهبودی

عزیز من خودت رو اینقدر سرزنش نکن  بابت اینکه توبه شکستی 
خدا هیچوقت از کسی ناراحت نمیشه . اینو مطمئن باش

لطفا در جلسات شرکت کنید و از دوستان همدرد خود کمک بگیرین

با احترام
(2016-02-03، 02:18 )من میتوم نوشته است: [ -> ]سلام من یک تازه وارد هستم.بارها وبارها ترک کردم اما نتونستم.خواهش میکنم کمکم کنید.از خودم بدم می یاد که اینقدر توبه شکستم.خدایا منو ببخش.

باسلام
 خوش امدید وبهت تبریک میگم

همین که داریداقرارصادقانه میکنی وبرای پاکی وبهبودی خودت تلاش میکنی به معنی این است که شما دوست ندارید دراین حالت باقی بمونید واین به منظور این نکته است که شما تمایل به پاکی وهشیاری  دارید واین خیلی عالی است حتما یک روز نزدیک موفق به این کارمی شوید.

اما به نظر من درانجمن اس ای  ما چیزی به اسم توبه نداریم  شما فقط مثل یک ماشین ازمسیرخارج ومنحرف شدی دوباره به مسیر اصلی بگرد .

احساس گناه نکن چون بیماری دوباره شمارا ازمسیر خارج میکنه
دوباره استارت پاکیتون بزنید.
موفق باشید

ما میتوانیم
مدتی از پاکی من میگذشت.روزی مشتهایم را به پاهایم کوبیدم و فریاد میزدم که خدایا من فقط میخواهم به ان زن نگاه کنم چرا نمیتوانم.خدا پاسخ داد نه نمیتوانی تو اصلا نمیتوانی.من این پاسخ را پذیرفتم و پاک ماندم.
صفحه‌ها: 1 2