انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: پیام های روزانه...(هر روز یک پیام جدید)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
ﺳﻼ‌ﻡ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰﻡ
ﺍﺯ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﯾﺰ ﻫﻢ ﺩﺭﺩ ﺗﻘﺎﺿﺎ ﯼ ﻫﻢ ﮐﺎﺭﯼ ﻭ ﻣﺸﺎﺭﮐﺖ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺟﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺩﺍﺭﻡ.ﻟﻄﻔﺎ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﯾﮏ ﭘﯿﺎﻡ ﺟﺪﯾﺪ ﺑﻨﻮﯾﺴﯿﺪ.
ﺑﺎﺗﺸﮑﺮ:

ﺷﻬﻮﺕ ﺧﻮﺍﺏ ﻭ ﺗﻮﻫﻤﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺎﻭﺭ ﮐﻨﯽ ﭘﺸﯿﻤﺎﻥ ﻣﯽ ﺷﻮﯼ .

ﺧﺪﺍ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﻫﺮ ﺳﺪﯼ ﺭﺍ ﮐﻪ ﻧﻔﺲ ، ﻣﯿﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﻭ ﺍﻭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ، ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻥ ﺑﺮﺩﺍﺭﺩ .

ﻭﻗﺘﯽ ﺑﺎ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺗﻤﺎﺱ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﻭ ﻭ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ، ﺁﻥ ﻓﺮﺍﺯ ﻭ ﻧﺸﯿﺒﻬﺎ ﻭ ﺗﺮﺳﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﮐﻨﺎﺭ ﺁﻣﺪﻥ ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﯾﻤﺎﻥ ﺳﺨﺖ ﺑﻮﺩ ، ﺭﻓﺘﻪ ﺭﻓﺘﻪ ﻧﺎﭘﺪﯾﺪ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ .

ﺗﻨﻬﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﻣﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﻢ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺩﻫﯿﻢ ، ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻭ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﺍﺳﺖ ، ﺩﺭﺳﺖ ﻫﻤﯿﻦ ﺣﺎﻻ‌ ﻭ ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﻓﻌﻠﯽ .

ﻣﺎ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻣﯽ ﺩﻫﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﻭ ﺩﺭﻭﻥ ﻣﺎ ، ﮐﺎﺭﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺁﻥ ﻋﺎﺟﺰ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﺪ .

ﻭ ﺍﻣﺮﻭﺯ ، ﭘﺬﯾﺮﺵ ، ﭘﺎﺳﺦ ﻫﻤﻪ ﻣﺸﮑﻼ‌ﺕ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ .

ﻣﻦ ﺩﺭ ﻗﺒﺎﻝ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﺑﺨﺸﺶ ﺭﺍ ﭘﯿﺸﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ .

ﻣﺎ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﭘﯿﺎﻡ ﺗﻤﺮﮐﺰ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ، ﻧﻪ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﭘﯿﺎﻡ ﺭﺳﺎﻥ ، ﻣﺎ ﺍﺻﻮﻝ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺷﺨﺼﯿﺘﻬﺎ ﺗﺮﺟﯿﺢ ﻣﯽ ﺩﻫﯿﻢ .

ﻣﺎ ﻣﺼﻤﻢ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺣﻞ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﯿﻢ ، ﻧﻪ ﺩﺭ ﻣﺸﮑﻞ .

ﻣﻦ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺧﻮﺩﻡ ﺭﺍ ﮔﻢ ﻣﯽ ﮐﺮﺩﻡ ، ﻣﻦ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺣﺮﻣﺖ ﻧﻔﺴﻢ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﯿﺪﺍﺩﻡ .

ﻋﺎﻣﻞ ﺍﺻﻠﯽ ﮐﺸﺶ ﺍﮐﺜﺮ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺳﻮﯼ ﺷﻬﻮﺕ ﻧﺎﺷﯽ ﺍﺯ ﮐﻤﺒﻮﺩ ﻫﺎﯼ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﻭ ﻧﯿﺎﺯ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺍﯾﻦ ﺧﻼ‌ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ، ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﮕﺮﺷﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭ ﮔﻮﻧﻪ ﺑﻪ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﺭﻭﺑﻪ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ . 

ﺷﻬﻮﺕ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ، ﻣﺘﻔﺎﻭﺕ ﺗﺮ ﻭ ﺑﻬﺘﺮ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﻭ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﺩﺭﯾﺎﯼ ﻧﻤﮏ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮ ﭼﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺑﻨﻮﺷﯿﻢ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﺸﻨﻪ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺷﺪ .

ﻣﺎ ﻓﻬﻤﻴﺪﻳﻢ ﻛﻪ ﻣﻲ ﺗﻮﺍﻧﻴﻢ ﻣﺘﻮﻗﻒ ﺷﻮﻳﻢ ، ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺑﻪ ﮔﺮﺳﻨﻪ ﻏﺬﺍ ﻧﺪﻫﻴﻢ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻧﻤﻲ ﻛﺸﺪ ﻭ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﻱ . ﺍﺧﺘﻴﺎﺭﻳﺴﺖ .

ﻣﺎ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﯾﮏ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﺑﺎ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺑﺮﺗﺮﻣﺎﻥ ﺑﺮﻗﺮﺍﺭ ﻧﮑﻨﯿﻢ ﺑﻪ ﺑﻬﺒﻮﺩﯼ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﯿﻢ ﻭ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺑﻬﺒﻮﺩﯼ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﺍﯾﻢ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﻢ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﻋﺎﻃﻔﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺷﻬﻮﺕ ﺗﻔﮑﯿﮏ ﮐﻨﯿﻢ .

ﺗﻨﻬﺎﯾﯽ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺻﻠﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﺯﻣﯿﻦ ﻫﺎﯼ ﺑﺎﺯﯼ ﻣﺎ ﻭ ﻓﺮﺍﻏﺖ ﻓﮑﺮﯼ ﻭ ﮐﺎﺭﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺳﻢ ﻫﺎﯼ ﻣﻬﻠﮏ ﺟﻬﺖ ﻧﻤﻮﺩ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻣﺎ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ .

ﻧﯿﺎﺯﯼ ﻧﯿﺴﺖ ﻣﻦ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯼ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻫﻤﻪ ﺭﺍ ﺗﺤﻤﻞ ﮐﻨﻢ ﺑﺎﯾﺪ ﺁﻥ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺳﭙﺮﺩ .

ﻣﺎ ﺗﻨﻬﺎ ﻃﺎﻟﺐ ﺧﯿﺎﻝ ﺑﻮﺩﯾﻢ .

ﻗﻠﺐ ﻣﻦ ﺭﺍﻩ ﺩﺭﺳﺖ ﺗﺮ ﻭ ﺑﻬﺘﺮ ﺭﺍ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﻣﯽ ﺩﺍﻧﺴﺖ .

ﺍﮔﺰ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﻣﺎ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﻧﺎﻣﻼ‌ﯾﻤﺎﺕ ، ﮐﻤﺒﻮﺩﻫﺎ ﻭ ﺑﯿﻤﺎﺭﯾﻬﺎ ﻧﺒﻮﺩ ، ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ ﻧﺒﻮﺩﯾﻢ ﻭ ﺍﺯ ﺣﻀﻮﺭ ﯾﮏ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺑﺮﺗﺮ ﺩﺭ ﺯﻧﺪﮔﯿﻤﺎﻥ ﻧﺎ ﺁﮔﺎﻩ ﻣﯽ ﻣﺎﻧﺪﯾﻢ .

ﻣﺎ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﺎ ﺷﻬﻮﺕ ﺭﺍ ﻣﺘﻮﻗﻒ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﻢ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺑﺮﺗﺮ ﺳﭙﺮﺩﻩ ﺍﯾﻢ .

ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺗﺴﻠﯿﻢ ﻣﺮﺍ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺖ .

ﻣﺎ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺩﺭﮎ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ ﮐﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ﻭ ﻫﺮﮔﺰ ﻫﻢ ﺗﻨﻬﺎ ﻧﺒﻮﺩﻩ ﺍﯾﻢ .

ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻥ ﺣﻤﻠﻪ ﺷﻬﻮﺕ ، ﻣﻦ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ ﺑﻪ ﻭﺿﺢ ﻓﮑﺮ ﮐﻨﻢ ﻭ ﺩﯾﻮﺍﻧﮕﯽ ﺍﻡ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺗﺨﯿﻼ‌ﺗﻢ ﺑﺒﯿﻨﻢ .

ﻣﻦ ﯾﺎﺩ ﻣﯿﮕﯿﺮﻡ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺑﺮﺗﺮﯼ ﮐﻪ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺍﺯ ﻣﻦ ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ، ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ ﻭ ﻫﺮﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﻣﻦ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﻢ ﺍﻟﺰﺍﻣﺎ ﺁﻥ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺪﺍﻥ ﻧﯿﺎﺯﻣﻨﺪ ﻫﺴﺘﻢ .

ﺍﻋﺘﯿﺎﺩ ﻣﻦ ﺷﺒﯿﻪ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺑﻬﺒﻮﺩﯼ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ، ﺍﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﻣﺮﺍﻗﺐ ﺁﻥ ﻧﺒﺎﺷﻢ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﯿﻤﺎﺭﯾﻢ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺳﺮ ﻣﯿﮕﯿﺮﺩ . 

ﻣﻦ ﺗﻨﻬﺎ ﮐﺎﺭﯼ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯿﺪﻫﻢ ﮐﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﺯ ﻣﻦ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ .

ﮐﻠﯿﺪ ﺭﻫﺎﯾﯽ ﺻﺪﺍﻗﺖ ، ﺭﻭﺷﻦ ﺑﯿﻨﯽ ﻭ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺍﺳﺖ .

ﻫﯿﭻ ﮐﺲ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺩﺭ ﯾﮏ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻪ ﺩﻭ ﺍﺭﺑﺎﺏ ﺧﺪﻣﺖ ﮐﻨﺪ .

ﻣﻦ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﺎﻥ ﺭﻭﺯ ، ﻧﮕﺮﺵ ﻫﺎﯼ ﻣﻨﻔﯽ ﺍﻡ ﺭﺍ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻭ ﺷﻬﻮﺗﻢ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﻣﯽ ﺳﭙﺎﺭﻡ ، ﭼﻮﻥ ﻧﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ ﺑﺎ ﺭﻧﺠﯽ ﮐﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻨﻢ ﻭ ﻧﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻋﻼ‌ﺟﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﻨﻢ .

ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺭﺍﻩ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﯿﺮﻭﺯﯼ ﺑﺮ ﺷﻬﻮﺕ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺧﻮﺍﺏ ، ﭘﯿﺮﻭﺯ ﺷﺪﻥ ﺑﺮ ﻧﮕﺎﻫﻬﺎ ﻭ ﺍﻓﮑﺎﺭﻡ ﺩﺭ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﯿﺪﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ .

ﻫﺮ ﺭﻭﺯ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﻤﺎﻥ ﺭﻭﺯ ﻭ ﺑﻪ ﺳﺎﺩﮔﯽ ﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﺷﮏ ﻭ ﺗﺮﺩﯾﺪﯼ ﺷﻬﻮﺕ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﮐﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ ﻭ ﺍﺭﺍﺩﻩ ﺍﻭ ﻣﯽ ﺳﭙﺎﺭﻡ .

ﻣﻦ ﺩﺭ ﻗﺒﺎﻝ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﺑﺨﺸﺶ ﺭﺍ ﭘﯿﺸﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ .

ﺗﻨﻬﺎ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﮐﺎﺭﻫﺎ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﺪ .

ﻣﺎ ﺍﻗﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩﯾﻢ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﺩﺍﻧﯿﻢ ، ﺗﻤﺎﻡ ﻗﺪﺭﺗﻬﺎ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺭﯾﻢ ﻭ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ .

ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﻭ ﺍﺭﺍﺩﻩ ﺍﻡ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻭﺍﮔﺬﺍﺭ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ ، ﺗﻌﺎﺩﻝ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﻭ ﺑﯿﺮﻭﻧﯽ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﻭ ﻃﺒﯿﻌﯽ ﻣﻦ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﺩ .

ﻣﺎ ﺩﺭ ﭘﯽ ﺁﻥ ﺑﻮﺩﯾﻢ ﮐﻪ ﻋﺸﻖ ﻭ ﺷﻬﻮﺕ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺳﺎﺯﮔﺎﺭ ﺷﻮﻧﺪ ، ﺍﻣﺎ ﻫﺮﮔﺰ ﭼﻨﯿﻦ ﻧﺸﺪ .

ﻣﻦ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﻡ ﻣﺮﺍﻗﺒﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ .

ﻣﻬﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﺎ ﭼﻘﺪﺭ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﻢ ، ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻫﻮﺍﯼ ﻧﻔﺲ ﺩﺭ ﻣﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﺗﺎ ﺑﺎ ﺭﺣﻤﺖ ﺍﻟﻬﯽ ﻣﺨﺎﻟﻔﺖ ﮐﻨﺪ .

ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺟﻨﺴﯽ ﯾﮏ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﺷﻮﻧﺪﻩ ﺍﺳﺖ .

ﺧﺪﺍ ﺣﺎﻣﯽ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﻦ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﺨﻮﺍﻫﻢ ﺧﻮﺍﺳﺖ .

ﺷﻬﻮﺕ ﺍﺯ ﺧﻼ‌ ﺭﻭﺣﯽ ﻭ ﻧﻮﻋﯽ ﻧﯿﺎﺯ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﺳﺮﭼﺸﻤﻪ ﻣﯽ ﮔﯿﺮﺩ ، ﮐﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ﭘﺮ ﺷﻮﺩ .

ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺴﭙﺮﺩﻥ ﺷﻬﻮﺕ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻬﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﭘﺮﺩﺍﺧﺖ ﻧﻤﻮﺩ .

ﻣﺎ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﻭﺟﻮﺩﻣﺎﻥ (ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﺧﻮﺏ ﻭ ﺑﺪﻫﺎﯼ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﻣﺎﻥ ) ﻣﺮﺍﻗﺒﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ .

ﻣﻦ ﻫﺪﻓﯽ ﺩﺍﺭﻡ ﻭ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻢ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺑﻬﺒﻮﺩﯼ ﺍﺳﺖ .

ﺗﻮﻗﻌﺎﺗﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﮐﺎﻫﺶ ﻣﯽ ﺩﻫﯿﻢ، ﭼﻮﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺍﻓﮑﺎﺭ ﻭ ﺍﻋﻤﺎﻝ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻏﯿﺮ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ ﻫﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﯾﺰﯼ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ.

ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻫﺮﮔﺰ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ .

ﻣﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﻃﺮﺯ ﺗﻔﮑﺰ ﻗﺒﻠﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﮐﺎﻣﻼ‌ً ﺭﻫﺎ ﮐﻨﯿﻢ ، ﺗﺎ ﻭﺍﻗﻌﯿﺖ ﺟﺪﯾﺪ ﺭﺍ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻧﻤﺎﯾﯿﻢ .

ﻣﺎ ﻣﯿﺘﻮﺍﻧﯿﻢ ﻋﺸﻖ ﺑﻮﺭﺯﯾﻢ ﻭ ﻋﺸﻖ ﻣﯿﻮﺭﺯﯾﻢ، ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ، ﺧﺪﺍ ﻫﻤﻮﺍﺭﻩ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻋﺸﻖ ﻣﯽ ﻭﺭﺯﺩ. 

ﺧﺪﺍ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﻫﺮ ﺳﺪﯼ ﺭﺍ ﮐﻪ ﻧﻔﺲ ، ﻣﯿﺎﻥ ﺷﻤﺎ ﻭ ﺍﻭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻥ ﺑﺮﺩﺍﺭﺩ .

ﺧﻼ‌ ﺩﺭﻭﻧﯽ ﻣﻦ ﻭ ﻣﯿﻞ ﻣﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﺳﻘﻮﻁ ﻣﻦ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ .

ﭼﻘﺪﺭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺳﺖ ﭼﻮﻥ ﺩﺭﺳﺖ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺍﻧﺘﻈﺎﺭ ﺩﺭﯾﺎﻓﺖ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻧﺪﺍﺭﯼ ﺑﻬﺘﺮﻳﻨﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺗﻮ ﺍﺭﺯﺍﻧﻲ ﻣﻲ ﺩﺍﺭﺩ ..

ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﮐﻪ ﭘﺎﮐﯽ ﻣﺎ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ، ﭘﺮﺩﻩ ﺍﺯ ﻧﻔﺲ ﻣﻌﯿﻮﺏ ﻣﺎ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺗﺎﺯﻩ ﺗﺄﺛﯿﺮ ﺭﻓﺘﺎﺭﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯿﻢ.
آغاز يك روز كه ميتواند پاك و لبريز از خدمت باشد را خوش باش ميگوييم. سختيهاي راه كم و بيش وجود دارند، فراز و نشيب و گاهي احساس كمبودهايي احساس مي شود، اما اين كمبودها با عشق و سخاوت و خدمت بلاانتظار و نهايتا بالاترين ابزار، يعني ارتباط با خداوند مهربان، پر مي شود. وظيفه ي ما فقط پاك زيستن و عشق ورزيدن و كمك به ديگر اعضايي هست كه ميخواهند پاك باشند. ابزار ما در اين مسير پيش از هر چيزي پاكي خودمان و اشتياق و تمايل به ادامه دادن اين مسير و اميد دوباره و توكل به خداست. هرگز از ادامه ي مسير نااميد نباشيم. در پس هر پيچ تندي كه گاهي ما را به زمين ميزند، معجزه و هديه ي الهي وجود دارد. فشارهاي وسوسه تمام ميشود. انحراف فكريها موقت هستند، اما پاكي من پابرجا.
آيا ميدانم اميد به ادامه ي راه، يعني شكست شهوت؟
آيا حاضر هستم عليرغم همه ي سختيهاي راه، عقب ننشينم و مسير را همچنان با عشق و فروتني ادامه دهم؟
من هیچ قسمت شهوت را نمی خواهم، درونی وبیرونی، خودآگاه و نا خودآگاه، فاعل یا مفعول. من آنرا رها می کنم که برود. خدایا مرا در مقابل آن هوشیار نگه دارد چون خودم نمی توانم

ماچه صادقانه چه با بی قیدی راههای متعددی را برای ترک امتحان کردیم. برای بیشتر ما سالها طول کشید که بپرسیم" چه مشکلی پیش آمده؟". 
ما از همان روزهای اول فکر می کردیم که روابط جنسی و شهوت دوستانمان هستند.
ما از آنها به عنوان سرپناهی برای فرار از درد و فرارا از زندگی استفاده می کردیم. 
برای بیشتر ما این جریان با خیال پردازی شروع شد. این تصاویرما را از زندگی خانوادگی پردردسر، روابط اجتماعی آزاردهنده، عدم اعتماد به نفس و سوء استفاده های دردناک جدا می کردند.
این خیال پردازیها درباره قدرت، نیروی جادویی، روابط عاشقانه ،امنیت و روابط جنسی بودند. این خیال پردازیها در ابتدا به ما جواب می دادند. 
استرس ما را کاهش می دادند، از ما حفاظت می کردند، باعث می شدند که احساس مفید بودن مهم بودن کنیم و همچنین احساس کنیم که دیگران دوستمان دارند. 
در طول زمان خیال پردازیهای ما زمان و انرژی بیشتری طلب کردند و سرانجام کنترل ما را بدست گرفتند و ما دیگر نمی توانستیم آنها را کنترل کنیم. آنها شروع به کنترل ما کردند.
زمانی که من به گذشته نگاه می کنم تا ببینم چگونه اعتیادم رشد کرد می بینم که این اعتیاد شبیه به طوفان پیچنده ای بود که در ابتدا کوچک و تاثیراتش بر هر شخص تا اندازه کمی قابل مشاهده بود. 
این طوفان فقط ابری پیچیده در هوا بود ولی در طول زمان رشد کرد و قدرت و نیروی فزاینده ای بدست آورد و طی طغیان های خشم آلود شروع به تخریب همه چیزکرد و باعث ربودن زمان و هزینه های فراوانی از خانواده شد.
در ابتدا کوچک و جزئی بود ولی با رشدش قدرتمندتر شد هر آنچه قابل مشاهده بود رابلعید. تمام وقت من و میزان قابل توجهی پول را از من گرفت. سپس توهین به همسر و خانواده شروع شد. سرانجام دقیقا در زمانی که این طوفان در شرف تخریب هرآنچه داشتم بود، مسیر SA را یافتم.
قبلا به من میگفتند ما بیمار بودیک و بیمار از دنیا میرویم.اما در این برنامه بارها در کتاب سفید گفته شده که ما شفا پیدا میکنیم و من این را در خودم اینروزها میبینم.
بشرطیکه هر چیزی را نشنوم
هر چیزی را نبینم
هر حرفی را نزنم
هر چیزی را نخورم و برنامه را با تسلیم انجام دهم

در ابتدای برنامه هر یک از ما فکر میکنیم که بزرگترین مشکلات را داریم   متارکه بلاتکلیف یا طلاق و مشکلات عاطفی و شغلی و حقوقی یا بخرانهای مالی 
خیلی از ما احساس کردیم اگر فقط این مشکلات حل شوند حال ما خوب میشود!
چیزی که ما نفهمیدیم این بود که دقیقا به خاطر همین مشکلات و در عمق این گرفتاریهاست که برنامه جواب میدهد

این برنامه برای یک محیط تر و تمیز کار نمیدهد!بلکه در جذر و مدهای روزانه زندگی است که جواب میدهد..
سختی ها و دردها و رنجها خاکی است که قدمها میتوانند در ان جوانه بزنند و ریشه بدوانند و در زندگی ما میوه دهند و به بار بنشینند
بنابراین هر مشکلی چه بزرگ و چه کوچک و هرگونه سختی و رنجش و درد بیماری  اضطراب و کشمکش درونی و افسردگی یا همه این موارد با هم بدون استثنا میتوانند تبدیل به خیر شوند
ما قدم ها را کار میکنیم، به جلسات می رویم و می آموزیم که به خداوندی که درک میکنیم اعتماد کنیم.همچنین بها دادن به اشتغال ذهنی جنسی و تصاویر و رفتارهای شهوانی را متوقف میکنیم. ما متعهد می شویم که تنها با همسر خود رابطه جنسی برقرار کنیم.ما همچنین با خودمان رابطه جنسی برقرار نمی کنیم و این به معنای خود ارضایی نکردن است.اگرچه شاید فکر کنیم بدون رابطه جنسی با خود خواهیم مرد؛اما تجربه نشان داده است که این اتفاق ، اصلا " رخ نخواهد داد".
هوشیاری هدیه خدا به ماست و هوشیار ماندن هدیه من به خدا.امیدوارم همینقدر که من از هدیه او خوشم امده او هم از هدیه من خوشش بیاید
برایم دعا کنید
مشكلات جنسى - اعتياد

ما معتادان جنسى هيچگونه مرجعيتى براى اظهار نظر در مورد هيچ اعتيادى براى خود قائل نيستيم چه رسد به اعتياد جنسى. روند تحقيقات در مورد اين موضوع نشان مىدهد كه مفهوم اعتياد در حال تكامل است. حتى بعضى از محققين اقرار دارند كه از درك معناى واقعىِ اعتياد درمانده شده اند.

اينطور به نظر مىرسد كه ما هرچه در مورد اعتياد اطلاعات كسب مىكنيم، باز هم هنوز مسائل بيشترى براى دانستن وجود دارد. ما در اين مورد به كمى فروتنى نياز داريم. به نظر مىرسد بررسى مسائل و مشكلات جنسىمان به عنوان اعتياد، راهى مؤثر و مفيد براى شناخت خودمان باشد.

ما از تجربياتمان درباره ى روند بهبودىمان صحبت مىكنيم. ما احساس مىكنيم كه تنها، چنين افشاكردنِ عميقى، وضعيت واقعى ما را آشكار و فرايند بهبودى را تسهيل خواهد كرد.

? كتاب سفيد
صفحه 29
ما سر تاسر زندگی خ.د را در اشفتگی سپری گردیم

سلام سجاد عزیزم.همدرد خوبم.روی ارسالت مشارکت نکردم که باشه و همه بخونن
حرف دل منو زدی.امیدوارم هیچ وقت این ویروس توی اس ای نیاد.اس ای به عملکرد اعضاش افتخار میکنه.
این برنامه منیت نداره.این برنامه نصفه و نیمه نمیشه.درسته کار بزرگی انجام میدیم اما هرگز نباید خودخواه باشیم
تو این برنامه خودمحوری جایی نداره و خیلیا که از انجمنای دیگه میان توش فکر میکنن با اون روش میتونن قدمهای اینجارو کار کنن
این یه توهمه.تو این برنامه باید صاف صاف شی.یاید سرویس بدی.باید له شی.باید درد بکشی.باید بگذری از خواسته هات
درسته که حق همه ماها بهترین زندگی و بهترین کار و .... هست.اما ما اینجا اومدیم فقط درست باشیم.
خدمت کنیم.به کسی که مث خودمون هست.اون فقط مارو داره.سجاد درست میگه
اگه عاشق نباشی این برنامه به دردت نمیخوره
ببخشین قصد نصیحت نداشتم
امیر

صفحه‌ها: 1 2