انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 25 تیر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
عزت نفس فرد زمانی رشد میکند که خود را آنگونه که هست بپذیرد و دوست بدارد من هر بار که مبنای ارزش فردی ام را بر اساس اینکه چه کاری انجام دهم یا اینکه دیگران در باره من چه فکر می کنند ، قرار دهم ، مانع و سد راه خوشبختی و آرامشم میشوم . اگر می توانستم همه مردم دنیا را راضی کنم ،اگر میتوانستم همه را در مسیر درستی قرار دهم و همه مشکلات آنها را جبران کنم ، اگر می توانستم دنیا را یک مکان امن و کامل قرار دهم ، باز هم نمی توانستم احساس خوبی نسبت به خودم داشته باشم . بعلاوه باید مجبور شوم دست از خودم و خواسته هایم بردارم تا به این امور غیر ممکن دست یابم . من نمی توانم کامل و بی عیب باشم . من نمی توانم دیگران را اصلاح کنم . من لیاقت عشق احترام و لذت بردن از زندگی را دارم هر روز به خود یاد آور می شوم که من فرزند نیروی برتری کامل هستم و این مستلزم ارزش و احترام در من می باشد ، من یک (شخصیت)اعجاز آمیز ، بدست آورده ام وقتی این تفکر را در راس قرار دهم خودم را از هر گونه تلاش و کوششی عقب نمی کشم

یاد اوری امروز

امروز وقتی با انتخاب هایی مواجه می شوم ، در مسیر انتخاب هایی قرار خواهم گرفت که باعث فزونی عزت نفس در من می شود . من یاد میگیرم که یک زندگی کامل داشته باشم ( از فرصت های زندگیم به نحو احسن استفاده کنم ) اول اینکه خودم را آنطور که هستم دوست داشته باشم و سپس از خود مراقبت کنم .