انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 11 تیر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
اگر نمی دانم امروز چگونه به یک موقعیت واکنش نشان چرا سعی نکنم با مهربانی واکنش نشان دهم . خواه یک درخواست را بپذیرم یا رد کنم یا با نقطه نظر کسی موافقت یا مخالفت کنم ، هنوز میتوانم با دیگران با احترام و ادب رفتار کنم . من با همان مهربانی و محبتی که (بله) میگویم میتوانم(نه) بگویم . امروز میتوانم بدون داشتن حالت تدافعی به تصمیماتم احترام بگذارم . زیرا به حقوقم برای بهترین تصمیماتی که میتوان بگیرم احترام میگذارم . حتی هنگامیکه دیگران از تصمیماتم راضی نیستند میتوانم طوری رفتار کنم که احساس خوبی داشته باشم . دیگران حق دارند که مخالفت کنند ، به گونه ای دیگر احساس ککنند و یا غمگین باشند . من فقط میتوانم به حقوق آنها احترام بگذارم و در عین حال اصول اخلاقی خودم را داشته باشم . روابط پیچیده هستند زیرا مردم متفاوتند هر کدام از ما عقاید ، ارزشها ، و آرزوهای خودمان را داریم و اینها همیشه با خواسته های کسانی که دوستشان داریم منطبق نیستند . اگر ما به اختلاف نظرها به عنوان راهی برای گسترش و عمیقتر کردن روابطمان بنگریم آنها میتوانند مفید و اموزنده باشند .

یاد آوری امروز

.امروز سعی خواهم کرد که به هر اختلاف به عنوان یک فرصت برای بهبودی بنگرم . من با واکنش نشان دادن محترمانه به خودم احترام خواهم گذاشت . "عالی ترین نمونه خردمندی "عقل" محبت است "