انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 8 تیر
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
در نتیجه زندگی کردن با الکلیسم ، تعداد زیادی از ما تصور میکنیم که قربانیان بیگناه بد رفتاری دیگران شده ایم . پی بردن به اینکه ما نیز دیگران را آزرده ایم برایمان وحشتناک است . فهرست کردن کسانی که به آنها زیان رسانده ایم (قدم هشتم) یک جریان اکتشافی است که در آن یک حس واقع بینانه تر از مسئولیت ، مشخص میشود هر چند در فهرست من مشکل در تشخیص زیانی نبود که من رسانده بودم بلکه در احساس مسئولیت بیش از حد من بود . من فکر میکردم هر کسی را که می شناسم باید در لیستم قرار دهم . مخصوصا آنهایی را که مرا ناراحت کرده اند . برای مثال :والدینم با همسری که من انتخاب کرده ام مخالفند ، خواهرم میخواهد که بدهیهایش را بپردازم و یا اینکه بچه هایم میخواهند به آنها اجازه دهم تمام شب را بیرون از خانه بگذرانند به همان اندازه که در مورد این قدم فکر کردم ، دریافتم که من مسئول تصمیمات تحقق نیافته انها نیستم . بنابراین هنگامی که در مورد لیست قدم هشتم تجدید نظر کردم لازم دیدم که اسامی آنها را از لیست حذف کنم .

یاد آوری امروز

مطمئنا من انتخابهایی داشتم که به دیگران آسیب رسانده و لازم است آنها را اصلاح کنم . ولی گاهی اوقات انتخابی که برایم مناسب است ممکن است برای دیگران آزار دهنده و یا حتی غیر قابل قبول باشد . انتظارات دیگران ، از مسئولیتهای من نیستند مگر اینکه من در بوجود آمدن آن مسئولیتها کمک کنم . من میتوانم به خودم یاد آوری کنم که تضاد بخشی از زندگی است . (با کمک این قدم سهم و نقش خودمان را جدا میکنیم . مسئولیت کارهای خودمان را به عهده میگیریم و همچنین خودمان را از زیر بار سنگین مسئولیتهای نادرست (نابجا) رها میکنیم .