انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 23 اذر روز به روز 365 روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
23 آذر
خداوند در وجود همه‌ی ما احساسات و عواطف و فضیلت‌هایي به وديعه گذاشته است، كه ما را قادر به زندگي و ارتباط با احساسات خودمان مي‌كند، لذت بردن از لبخند شيرين عزيزي، آزردگي خاطر از رفتار كسي، لذت احساس باد خنك در صحرا روي پوست بدنمان، گرماي حيات بخش وسايل حرارتي در زمستان، لذت بردن از تماس لباس‌هاي نرم و لطيف و لذت تماشاي خود در لباس زيبا و دیدن طبیعت و...! امروز اصول برنامه‌ی خودیاری جايي براي كينه‌توزي و نفرت و انتقام درنظر ندارد، چون وقتی خود را دوست دارم، حال خودم را خراب نمی‌کنم. اصول هر روزه‌ی برنامه روي آرامش و صلح و عشق ورزيدن به خود و ديگران استوار شده است. آيا خداوند را به خاطر ارزش‌هايي كه در اثر رسیدن به خود را پيدا كرده‌ام، سپاسگزاري مي‌كنم؟ امروز زندگي‌ام را بر مبناي دوستي و احترام متقابل با خود و دیگران برنامه‌ريزي مي‌كنم. آيا بهتر نيست به جاي توجيه شرايط و موجهه جلوه دادن رفتارهاي ناسالم و بزرگ‌نمايي خلأها و کمبودها، یک فهرست ريشه‌يابي منطقي از رنجش‌هايم بكنم، تا براي هميشه با آن‌ها خداحافظي كنم؟ چرا دست از سرخودم برنمی‌دارم؟
به خاطر زندگي و ارزش‌هاي جديد سپاسگزارم!