انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 20اذر -روز به روز-365 روز-شاپور الف
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
20 آذر
احساس بي‌كفايتي و خجالت و شرمندگی از موجوديت و افکار و رفتارهای خود باعث مي‌شدند، كه از اطرافيان خود و دیگران كينه به دل بگيرم. دليل اين كه افراد هم‌وابسته در خودشان احساس بي‌ارزشي و بی‌لیاقتی مي‌كنند، یک احساس بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی ذاتی در خود احساس می‌کنند. آنها به هر وسيله‌اي مي‌خواهند اين احساس را در خودشان پنهان و برطرف كنند. اجباراً به افرادی که در نظرشان خوشایندند هم‌وابستگی پیدا کرده و به چيزها و افکار و رفتارهاي ديگر وابسته مي‌شوند و طبق معمول از اینکارشان هم ارضا نمي‌شوند. معمولاً ديگران توانايي دارند در گفتار و رفتارشان حسادت و كمبودها را با سرزنش و مقایسه به آنها انتقال دهند. اين را می‌دانم كه من هم به دليل داشتن ترس از قضاوت ديگران به راحتي تحت تأثير گفتار و قضاوت آنها واقع مي‌شدم. و برای خلاصی از تیر نصیحت و سرزنش آنها گوش به حرفشان داده و اجازه می‌دام که به هر عنوان از من سوءاستفاده کنند. خداوندا: از تو تقاضا دارم مرا ياري كنی، تا بر احساس بي‌كفايتي و عقده‌ی حقارت خود غلبه پیدا كنم. باید همیشه برای خودم تلقین کنم که همه‌ی ما نزد خداوند يكسان هستيم و هیچ‌كسي بر کسی ديگري برتري ندارد!
توانايي‌هاي خود را پيدا كن!