انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 18 اذر روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
18 آذر
آيا مي‌دانم كه با كينه‌جويي بيش از اين كه به كسي صدمه بزنم، بیشتر به خودم صدمه زده و وجود خودم را با گند رنجش‌ها و انتقام محصور مي‌كنم؟ امروز براي رهايي از كينه‌ها و رنجش‌ها ليستي از كساني كه از آن‌ها كينه دارم را می‌نویسم و می‌دانم نوشتن ترازنامه روزانه مي‌تواند برای برطرف کردن رنجش و کینه مفيد باشد. با نگاهي منصفانه به عملكرد خودم درمي‌يابم، كه من با خودخواهي و خودمحوري با ديگران و خودم در حال جنگ و جدال هستم و این درگیری روح و روان من را فرسایش داده و زندگی کردن را بر من حرام کند. بیماریم مي‌خواهد با اعمال‌نظر، ديگران را تحت تأثير قرار دهد و آن‌ها را مطابق معيارهاي خودش درآورده و تغيير دهد. امروز نياز به بهبودي روحاني و رواني و معنوی در من بيشتر از قسمت جسمي بيماريم مي‌باشد. من سعي دارم در بخشيدن ديگران از احساسات دردناك كينه‌جويي و انتقام رهایی یابم. امروز با رها كردن از فشارهای بیماریم و بخشيدن ديگران وقت گران‌بها و پرارزشم را در پي انتقام‌گيري و نقشه كشيدن براي ديگران تلف نمي‌كنم. آيا هنوز هم انرژي خود را صرف درگیری و نشان‌دادن دندان و تنبيه اين و آن مي‌كنيم؟
كينه جويي= خشونت