انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 14 ادر-فقط برای امروز عادتی ها-کدا-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
14 آذر
فرد وابسته به مواد مخدر تنها كسي است، فقط وقتی كه متوجه‌ی اعتياد خود مي‌شود، که در انتهاي وابستگي خود قرار داد، یعنی ته خط عجز خودش، مانند خودم که در موقع انتها و ته خط مصرف مواد مخدر دیگر اهميت نمي‌دادم، كه ديگران بدانند من مصرف‌كننده هستم. چون دیگر از نقش بازی کردن خسته شده بودم، فكر مي‌كردم مي‌توانم با غرور کاذب و مدیریت انكار حقايق را کتمان کرده و ديگران را متقاعد كنم، من چيزي مصرف نمي‌كنم، بلكه بيمار هستم و جهت اين بيماري مصرف می‌کنم. به اخطارها توجهي نمي‌كردم. امّا وقتي جهت رهايي از وابستگی مواد مخدر به انجمن خودیاری آمدم، تا بهبودي پيدا كنم، يك فكر بكر احمقانه مرا تحت تأثير قرار داد. آن اين كه كسي مرا موقع ورود به جلسات نبيند! در حالي كه همه‌ی آشنايان مي‌دانستند كه من اعتياد دارم، ولي خودم نمي‌دانستم چون مدیریت انكار و غرور کاذبم نمی‌پذیرفت که من معتاد هستم. امروز مي‌دانم كه مدیریت انكار و غرور کاذب با اقرار من به عنوان معتاد از قدرت به‌زیر می‌آید، انکار تا حد نرمال در افراد عادي هم موجود است، ولي اين ابزار در من به صورت مرگبار با مدیریتي قدرتمند موجود است و مرا در گرداب بيماري وابستگي غرق كند.
انكار از شاخه‌هاي بيماري وابستگي است!