انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 12 اذر-روز به روز-کناب عادتی ها
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
12 آذر

تا وقتي كه زندگي خود را با ديگران مقايسه مي‌كنم، از احساس بهبودي و رهايي لذتي نخواهم برد. چون بعضی‌ها توانایی و چیزهایی دارند که من ندارم، همین مسئله برای بهم ریختن من کافی است، وقتي به مقايسه‌ها فكر مي‌كنم در دام تأسف و افسوس خوردن گرفتار مي‌شوم. برنامه خودیاری قدمها براي افرادي مثل من كه وابستگي‌هاي متفاوتي دارند، طراحي شده است، که بی‌خودی غم و غصه نخوریم. در اين اصول به روابط بين خود و خداوند بیشتر اهمیت داده شده است، كه مي‌تواند مرا از مقايسه‌ها و نااميدي‌ها برهاند. بعضي از ما از به كار بستن اين اصول سرباز مي‌زنيم، دليل اين كار به خاطر همان مظلوم‌نمايي و مقايسه‌ کردن‌هاست، كه ما را از ادامه‌ی برنامه نااميد مي‌كند. امروز با اين كه مي‌دانم به كمك نياز دارم ولي ذهنيت من به خاطر داشتن ترس فعال مانع تقاضای کمک شدن مي‌شود، احساسی به من دست می‌دهد که اگر كمك بخواهم، انگار گدایی کرده و شخصیت و غرورم زیر سؤال کشیده می‌شود. امروز تا وقتي كه خودم را سرزنش و ملامت و مقایسه مي‌كنم، درهاي بهبودي را به روي خود بسته‌ام، اینکار به راحتی من را دوباره به وابستگی و هم‌وابستگی دچار می‌کند. بیماری من چند وجهی و کاملاً مجهول و ناشناخته است.
من، دشمن خودم هستم!