انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 9 ادر-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
9 آذر
افسوس خوردن درباره‌ی زندگي از دست رفته و گذشته و موقعيت‌هاي از دست رفته و مشكلات موجود كه حاصل آن زندگي آشفته و لجام گسيخته بوده است، مي‌تواند به راحتي احساس كينه و نفرت از خود را در ما بپروراند. اين بدترين اشكالي از بیماری وابستگی در ماست، كه گاهي يقه‌ی ما را مي‌گيرد. امروز مي‌دانم كه تأسف خوردن به حال خود و موقعيت‌های از دست رفته در گذشته، موجب قطع ارتباط من با خالق مي‌شود. خصوصاً در امروز برای که نیاز به توجه خودم دارم، وجودي كه از كينه و نفرت آكنده است، نمي‌تواند با خود و اطرافيان و خداوند ارتباط درست و سالمی داشته باشد. امروز نقش و وجود مخرب اين احساس را مي‌شناسم. چون سال‌ها با آم به جای زندگی درد کشیدم. تنها با به كارگيري اصول خودیاری قدمها مي‌توانم از اين حالت غمبار و دردناک رها شوم. امروز مي‌دانم كه از كجا و به چه حال و اوضاع‌ای به ایجا آمده‌ام و هدف من چیست و دیگر اعمال من جهت انتقام گرفتن از کسانی نیست که به هر عنوان به من صدمه زده بودند نيست. آرامش و صلح با خود و دیگران و جهان اطراف، ارمغان اصول خودیاری در برنامه معنوی ماست. خدايا كمك كن خودم را دوست داشته باشم!
كمي با خود مدارا كن!