انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 11 بهمن روز به روز شاپورالف
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
11 بهمن
وقتي افرادي كه ما آنها را دوست داشتيم از ما كناره گرفتند و بعضي‌ها به طور كلي قطع رابطه نمودند، خودمان را بيشتر منزوي كرديم و با غم سنگيني به سر مي‌برديم. گاهي گله از دست دوست و زمانه مي‌كرديم. كه اي روزگار ناسازگار، اي رفيق بي‌وفا. امروز مي‌دانيم كه عملكرد و انتظارات و توقعات بي‌جاي ما كه به طو

ر بچگانه‌اي از ديگران سوءاستفاده مي‌كرديم. تا جايي كه آنها تحمل ما را از دست دادند. ما از آنها انتظار سرپرستی و مراقبت و محافظت بي‌موردي داشتيم. هم‌وابستگي شديد ما از ديگران خارج از ظرفيت تحمل آنها بود. يك فرد هم‌وابسته گاهي فكر مي‌كند كه سوءاستفاده از ديگران جزء زرنگي و رندي وي مي‌باشد، كه مي‌تواند از اين ابزار به راحتي سود ببرد. در حالی‌که امروز برخلاف گذشته با اتكا به خداوند توقعي از ديگران ندارم. حتي درك متقابل از آنها را ندارم. آيا هنوز هم توقع دارم باز مثل گذشته دنيا و ديگران بدهكار من باشند؟ آیا از این همه کنترل و تغییردادن دیگران خسته نشدم. خداوندا: به من كمك كن تا از دست وابستگي‌هاي آزار دهنده رها شوم.
يك وابسته بيشتر از يك وابستگي دارد!