انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: یکم ابان-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
1 آبان
امروز ياد گرفته‌ام كه بابت متقاعد كردن كسي كه به شدت از عقايد خودش هر چند اشتباه هم باشد دفاع مي‌كند، دست بردارم. مي‌دانم كه رفتار كسي و يا طرز صحبت و يا نوع پوشش و غذا خوردنش به من هيچ ربطي ندارد و من مسؤل و سرپرست کسی نیستم. آيا هنوز هم در جريان مشكلات و نواقص شخصيتی ديگران و چگونگی واکنش‌گری آنها نسبت به افراد دیگر فضولي مي‌كنم؟ امروز اصلاً مجبور نيستم به خاطر عمل‌کرد و طرز تفکر ديگران عكس‌العمل نشان دهم و يا كلمات زشت و خشن به كار ببرم. آيا امروز هم مانند گذشته به كسي اجازه مي‌دهم كه مرا تحريك كند؟آیا حق دارم امروز به خودم بيشتر از قبل توجه ‌كنم و با خودم بهترين رفتار و احساسات را داشته باشم. من دوست‌داشتنی هستم، من به تنهایی کافی هستم، من والد مهربانی برای خودم هستم و در تمام لحظات مراقب خودم هستم. من با تمام توانایی‌هایی که اکنون پیدا کرده‌ام، محتاج توجه و الطاف خداوند هستم. در وجود من شخصیتی قوی و قدرتمندی بسر می‌برد بنام دیکتاتور درون معروف است که اگر من دست از دست خداوند بکشم، زندگیم را به دست گرفته و مرا به نابودی خواهد کشید.
رها كن، دخالت نكن!