انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 12 اسفند-روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
12 اسفند
انكار و غرور کاذب همان ابزارهایي است، كه مي‌تواند مثل گذشته مرا از حل مسائل و رفع مشكلات بازدارد و حتي مي‌تواند خود مرا هم در مسير اشتباه نگه دارد و تا وقتي كه قدرت تشخيص پيدا نكرده‌ام من را در بيچارگي و بلاتكليفي بگذارد. امروز با آگاهي از اصول برنامه‌ی خودیاری مي‌دانم كه انكار در هر شكل و قالبي به سراغ من مي‌آيد و مي‌تواند مثلاً: مرا به اصول برنامه بي‌اعتقاد كند مي‌تواند به من بگويد كه نيازي به جلسات نداري و يا بگويد كه تو بيمار هستي و مي‌تواني خيلي از عملكردهايت را بكني و به همه بگويي كه بيمار هستي و حق داري. آيا من با عواقب انكار واقعيت‌ها آشنا هستم؟ آيا امروز از تجربيات گذشته خودم و دوستان هم‌گروهم سود مي‌برم؟ آيا به ياد مي‌سپارم كه در گذشته هم مي‌گفتم من مشكلي ندارم، من اعتیاد ندارم، من به اين اعمال معتاد نيستم، من خودم به تنهايي قادر هستم و ...؟ امروز مي‌دانم كه توانايي خيلي از كارهايي كه ادعاي انجام آنها را داشته‌ام ندارم و سعي مي‌كنم در آن امور مداخله نكنم. من فقط قادرم به یک نفر کمک کنم، آن هم خودم هستم.
انكار خاكستر روي آتش است!