انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 10 اسفند -روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
10 اسفند
برخورد منطقي با خودم باعث رُشد و تغييراتم در برنامه مي‌باشند. امروز به ياد مي‌آورم كه بيشترين قسمت زندگي گذشته‌ام را در حال خودفريبي بودم. مي‌دانم كه اين كارم از روي غرور بي‌مورد و کاذبم بود. امروز به عنوان يك فرد وابسته سعي مي‌كنم، با تراز گرفتن از خود بدانم كه غرورم چقدر مانع در راه بهبودي و پیشرفت من قرار داده است. غرور ابزاري است جهت فرار از زير بار مسؤليت‌ها و مانعي است براي رُشد و بهبودي و دستيابي به اهداف برنامه‌ام. غرور باعث مي‌‌شود تا ضعف‌ها و نواقصم را پشت ماسك‌هاي مختلفي پنهان كنم. همين غرور دوستان بهبوديم را از من دور مي‌كند و مانعي جهت كمك به ديگران و كمك ديگران به من مي‌شود. آيا امروز فكر مي‌كنم كه در گروه رُشد كرده و ديگر نيازي به شركت در جلسات و مشاركت‌ها ندارم؟ آيا هنوز فكر مي‌‌كنم اگر به دوستي جهت دریافت كمك تلفن بزنم مزاحم او خواهم بود؟ غرور مي‌تواند به من اينطور القا كند كه من ديگر هیچ نيازي به جلسات و تماس با ديگران و راهنمای خودم و کارکرد قدمها ندارم. خداوندا: مرا از دست من نجات بده. آمین
غرور كاذب بزرگ‌ترين دشمن من است!