انجمن بانیان بهبودی

نسخه‌ی کامل: 7 اسفند - روز به روز
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
7 اسفند
آيا به دنبال بهبودي و پيشرفت معنوی و روحاني خودم هستم يا مي‌خواهم خودم را به عنوان يك قديس و زاهد معرفي كنم؟ امروز متوجه هستم که نقش بازي كردن يكي از نواقص بزرگ من مي‌باشد، كه مي‌تواند مرا از مسير بهبودي و انسانیت منحرف سازد. يا فكر بيمارگونه‌ام مي‌تواند به راحتي مرا به گذشته و روش‌هاي سابق بكشد. امروز مي‌دانم كه تمركز كردن روي يكي از نواقصم به عنوان ابزار مرا به آساني گرفتار آن مي‌سازد. اصول برنامه مي‌گويد: كه به صورت ريشه‌اي با نواقص برخورد كن، يعني بپذيرم كه اين نواقص مال خودم است و با صداقت سعي كنم از آنها پرهيز نمايم و فقط با نام بردن از اين نواقص و علت بروز آن موفق خواهم شد. آيا مي‌دانم كه درك نكردن دليل واقعي و شروع شكل‌گيري نواقص شخصیتی مي‌تواند مرا دچار بدبختي نمايد؟ این درحالی است که نواقص من در من به صورت غریزه در آمده و رهایی از آنها به این آسانی نیست، امّا اگر از خداوند برای جایگزینی آنها با فضیلت‌ها کمک بخواهم موفق خواهم شد. خداوندا: تو را به خاطر داشتن دانش برنامه‌ی بهبودي سپاسگزارم.
ما با نواقص خود زندگيمان را تمرين مي‌كنيم!